SQLite manager free   zodpovězená otázka

SQL

Zdravím.

Nevie niekto poradiť link na nejaký free SQLite manager?

Googlim..., ale zatiaľ som nič použiteľné nenašiel....

Ondrej

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč vůbec SQLite a ne SQL Server Compact Edition, který má podporu ve Frameworku i ve VS?

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Například proto, že SQL Compact neumí půlku věcí, které SQLite zvládá, např. triggery?

Pro Visual Studio 2010 existoval plugin System.Data.SqLite, který kromě potřebných DLL nainstaloval i integraci do VS. Pro nové VS 2012 jsem nic nenašel, ale používám freeware Sqlite Studio, který celkem funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

U jednoduché, kompaktní databáze klidně oželím triggery a stored procedury, ale v žádném případě integraci do Visual Studia, která je klíčová např. pro ORM Entity Framework (vizuální návrh). Potom také správa samotné databáze přímo ve VS.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, zrovna VS ty nástroje pro práci s DB (libovolnou) nemá moc promakané, i když je to asi věc zvyku, já jsem zvyklý vše dělat pomocí SQL skriptů, na nějaká klikátka si nepotrpím, vždycky v nich zapomenu naklikat nějaký constraint nebo ON DELETE CASCADE a pak se divím, proč to tam není. U SQL skriptu si to umím ohlídat.

Triggery se u embedded databází oželet dají, storky by mi už chyběly - přeci jen ORM nejsou všemouhoucí a nějaké hromadné updaty a delety nezvládají.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback