Soubory do databáze? Ano či ne?   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC, Architektura, ASP.NET/IIS, Databáze

Dobrý den, dělám intranetové stránky ve firmě kde mimo jiné několik lidí ukládá informace (novinky) pro další zaměstnance. K tomuto jsem využil Váš návod na diskuzní forum. Princip je stejný, pomoci formView se zadá nadpis a text (automaticky se doplní datum a index novinky) a odešle se na SQL server.Následně si uživatelé zobrazí tyto novinky podle rozdělení (indexů) v DataListu.

Jde ale o to že občas je potřeba k textu uložit nějáký soubor kde je daná novinky rozebrána podrobně (popřípadě nějáké tabulky,grafy atd.) V 99% případů se jedná o dokument ve wordu nebo excelu. Teď moje otázka: jak (a jakým způsobem) tyto dokumenty ukládat. Mám je ukládat přímo do databáze (ale bohužel jsem nepřišel na to jak aby se mi potob objevila možnost kliknout na odkaz a tento dokument otevřít) a nebo je mám ukládat jako soubory někam mimo a do textu mám dát jen odkaz na ně (nepodařilo se mi ani vložit odkaz kamkoliv).

Můžete mi prosím poradit jak se toto standartně řeší?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Osobně bych se přikláněl k verzi s databází, zvlášť pokud jde o menší dokumenty. Načítání se dělá přes ASP.NET handlery, jednoduchá ukázka třeba zde: http://www.developerfusion.co.uk/show/52...

Pokud máte i přeste nutkání ukládat do souborového systému, využijte adresář App_Data v kořenové struktuře vaší webové aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud jsou to malé soubory, je lepší je ukládat do databáze. Snadněji se pak data aplikace přenáší a zálohují.

Pro velké soubory je lepší databázi nepoužívat, v ideálním případě je dát úplně na jiný server (nějaký file server), abyste si nevytěžoval webserver a databázi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback