"Caret" v HTMLDocument   otázka

Offtopic, HTTP/HTML

Zdravím,

delší dobu se pokouším zajistit, aby u HTMLDocumentu, který mám ve WebBrwoseru bylo možno zjistit, který element je právě aktivní. DotNet řešení, tedy WebBrowser1.Document.ActiveElement nefunguje jaksi podle mých představ, protože vrací pouze kontainery. Já mám tělo documentu ContentEditable pozitivní, a rád bych tedy poznal, jestli mám zrovna vybraný obrázek, nebo jestli píšu do <p> apod. Zatím jsem to vyřešil tak, že si odchytnu klik na dokument a pak pomocí mshtml zjistím na který element v dokumentu jsem klikl, a ten který HtmlElement předát do PropertyGrid. Funguje to sice spolehlivě, ale jen při kliku. Pokud píši, a posouvá se mi tedy Caret, logicky při odřádkování, nebo při procházení kurzorovými šipkami se mi objekt v PropertyGrid nemění. Můj dotaz tedy zní: Jak mohu zjistit pozici Caretu v HtmlDocumentu, resp. v jakém HtmlElement se nachází?

Omlouvám se za takovou slohovku a snažně prosím o pomoc,

předem díky!

P.S.: Proč fórum OffTopic? Již dávno jsem pochopil, že když chci opravdu do hloubky zkoumat html dokument, musím se vymanit z managed řešení a zkoušet to i jinak. Myslím si, že pokud existuje odpověď na můj dotaz, určitě nespadá do kategorie .NET.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback