Pruzkumnik   zodpovězená otázka

VB.NET

Potreboval bych napsat takovou malou apliaci, ktera by na prvni pohled mela vypadat jak pruzkumnik(muze mit klidne i jiny design). Ovsem jedine co po ni potrebuji je to aby mi zobrazovala slozky, podslozky a soubory z jednoho disku. Pokud by uzivatel dvakrat klikl na soubor, tak chci aby se soubor spustil v urcitem programu.

Hlavni rozdil od klasickeho Windows pruzkumnika, by byl ten ze potrebuji filtrovat soubory dle jejich nazvu.

Nezadam o cely zdrojovy kod, ale aby mi nekdo poradil jakou jit cestou, nejakou zakladni fylozofii. Hledal jsem uz nejake objekty v toolboxu, ale nejak nevim, ani jak zacit.

Dekuji

Zdenek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doporučuji v .NET Frameworku jmenný prostor System.IO a v něm třídy Directory, DirectoryInfo, File a FileInfo. Pomocí nich můžete získat informace o stromové struktuře adresářů a souborech v nich. Zobrazovat výsledky lze např. v Treeview či Listboxu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dik, ale az tak obecna odpoved mi nepomuze, jsem zacatecnik, a tento jmeny prostor jsem si uz prochazel, ale moc moudry z toho nejsem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Funkční šablona na okno ve stylu Průzkumník je přímo ve Visual Basicu při přidávání nového formuláře a pokud jde o procházení souborového systému, na www.codeproject.com je nepřeberné množství ukázkových aplikací.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Presne nejake takove nakopnuti jsem potreboval, dik.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback