Správa počítače - prohlížeč událostí - náhled ve VB   zodpovězená otázka

VB.NET

Správa počítače - prohlížeč událostí - náhled ve VB

Dá se ve VB.NET nějak načíst z určeného počítače událost s určitým ID a zobrazit např čas události? Zatím jsem jen zjistil, že v adresáři C$\WINDOWS\system32\config\appevent.evt je soubor s daty, která vlastně chci číst, ale nejde mi to zobrazit v rozumném formátu a ani nevím jak bych z toho data načítal.

Potřebuji něco ve stylu:

Zadám názvy počítačů a hledanou událost a VB mi je projede a nahlásí čas události (její existenci, nebo klidně víc informací, ale to by záleželo na obtížnosti)

Jestli se jedná o složitou věc, tak mi stačí odpověďět, že to je velmi složité (a naznačit řešení) a raději to budu dělat ručně :) Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není to nic složitého. Třída System.Diagnostics.Eventing.Reader.EventLogSession umožňuje přihlásit se k systémovému protokolu místního nebo vzdáleného počítače a potom už není problém vyhledat požadované události pomocí System.Diagnostics.Eventing.Reader.EventLogReader. Pokud jste se systémovým protokolem na platformě .NET ještě nepracoval, doporučil bych začít studií jmenného prostoru System.Diagnostics.Eventing.Reader. Možná by to šlo i pomocí WMI, každopádně výše uvedený způsob je čistší.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Super díky za radu. Zítra zjistím, jestli tomu aspoň trochu rozumím a kdyžtak se přihlásim o radu :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback