Tvorba XSLT transformace pomocí Visual Studia   otázka

XML

Dobrý den.

Otevřu si soubor XML, který chci přetransformovat. Ve vlastnostech si nastavím Stylesheet na soubor XSL, který teprve budu vytvářet (zatím ho mám prázdný na disku). V Output si můžu zadat soubor, který bude výsledkem transformace. Dotaz první - má smysl do Schemas zadávat soubory xsd, podle kterých se bude kontrolovat validita?

Dále si tedy otevřu soubor XSL, v Properties do Input cestu k tomu nahoře otevřenému souboru XML, do Output cestu k výstupnímu (stejně jako jsem udělal ve Vlastnostech toho XML) a do Schemas zadám úplně všechna schémata, kterých by se mohla transformace dotýkat.

Je to správně?

Pokud ano, proč mi IntelliSense nenabízí při doplňování klauzulí do toho XSL souboru možné vstupy z jiného než xsl namespace-u??? Proč mi nenabídne, jaké tagy jsou na daném místě přípustné, když zná schémata a tudíž bych to očekával?

Díky za nakopnutí správným směrem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback