Obdoba ICQ vo VB.NET   otázka

Offtopic

Chcel by som sa spýtať či sa dá vo vb.net naprogramovať niečo ako je program icq. Na internete som nenašiel niake podobné tutoriály v cz ani sk jazyku. Nemohol by mi niekto poradiť?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Informace o komunikaci po síti jsou tady:

http://vbnet.cz/serial--5-kreslici_tabul...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak, kreslící tabule jde snadno předělat na "ICQ". Když už jsme u toho, rád bych se zeptal na jednu drobnost, předělávám kod z kreslící tabule (chci to udělat od začátku abych pochopil posloupnosti) a snažím se ho zjednodušit (také proto že se chci pokusit ho předělat na windows mobile) a zasekl jsem se na jedné věci. Pokud příjmu klienta a chci změnit text v labelu,hodnota se sice změní, ale nezobrazí (testoval jsem to pomocí msgboxu kam jsem si načetl hodnotu labelu,byla změněná ale změna se nezobrazila). Přikládám kod:

Module mdlSpojeni
    Sub zalozitServer()


        '====zadání portu s ošetřením nulové nebo špatně zadané hodnoty====
        Try
            Port = Int32.Parse(InputBox("Zadejte číslo portu", "Port", Port))
            If Port < 1 Or Port > 65535 Then zprava = MsgBox("Číslo portu musí být celé číslo v rozmezí od 1 do 65535", MsgBoxStyle.Information, "Port")
        Catch
            zprava = MsgBox("Číslo portu musí být celé číslo v rozmezí od 1 do 65535", MsgBoxStyle.Information, "Port")
            Exit Sub
        End Try

        '=====================================


        TcpOdposlech = New Net.Sockets.TcpListener(System.Net.IPAddress.Any, Port) 'vytvořím TCP listener který bude poslouchat na zvoleném portu

        Try
            TcpOdposlech.Start() 'zapnu poslouchání na zvoleném portu

        Catch ex As Exception
            zprava = MsgBox("Na portu " & Port & " nelze poslouchat (port je zřejmě využíván jinou aplikací).", MsgBoxStyle.Information, "Nelze poslouchat")
            Form1.slStav.Text = "Založení serveru se nezdařilo"
            Exit Sub
        End Try

        Form1.slStav.Text = "Server uspěšně založen. Naslouchám na portu " & Port & ". Čekám na připojení klienta..."

        TcpOdposlech.BeginAcceptTcpClient(AddressOf klientSePripojil, Nothing) 'pokud se klient připojí je zavolána procedura klientSePripojil




    End Sub

    Sub klientSePripojil(ByVal klient As System.IAsyncResult)

        Try
            TcpOdposlech.EndAcceptTcpClient(klient) 'příjmutí klienta
            'TcpOdposlech.Stop() 'zastavení poslouchání na zvoleném portu
        Catch
            MsgBox("Připojení se nezdařilo", MsgBoxStyle.Critical, "Připojení") 'chyba připojení
            Form1.slStav.Text = "Připojení se nezdařilo"
            Exit Sub
        End Try


        Form1.slStav.Text = "Spojeno s klientem"
        MsgBox(Form1.slStav.Text)
        Form1.Refresh()



    End Sub


End Module

Pro doplnění kod je v samostatném modulu (příjde mi to přehlednější) a je to začátek (vytvoření spojení)

Pokud se klient připojí chci zobrazit v labelu text "Spojeno s klientem" bohužel se nápis nepřekreslí, ale hodnota se do labelu uloží. Můžete mě prosím někdo nakopnout (nebo alespoň dát pohlavek:) ) Abych nalezl chybu?:)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Komunikaci po síti už poradil Tomáš, jen dodám že popis protokolu je například na http://iserverd.khstu.ru/oscar/. Osobně jsem takový SW psal a napsal. Pokud se seznámíte s komunikací po síti na takové úrovni, abyste byl schopen posílat binární data, je vše vyřešeno. Předložená dokumentace je myslím celkem kvalitně zpracovaná, samozřejmě práce není bez zádrhelu, ale jde to...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback