update   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Databáze

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil s takovým menším problémem. Mam vytvořeny prvek GridView a v něm se mi zobrazují data z databáze. Pro vkládání nových dat do databáze jsem si vytvořil FormView. Problém je takový že když vytvořím ve FormView nový záznam a vložím ho do datbáze, tak se mi tento nový záznam hned nezobrazí v GridView. Jak mam teda udelat, aby se mi po vložení nového záznamu do databáze hned tento záznam zobrazil v GridView. Mockrát děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte obecně 3 možnosti:

1) Zavoláte na objektu GridView proceduru DataBind, která znovu načte data.

2) Znovu načtete celou stránku - pomocí příkazu Redirect("urltétostránky.aspx")

3) Nastavíte u GridView vlastnost EnableViewState na stav vypnuto. Tím vypnete ukládání databáze do tzv. viewstate cache. Nevýhodou je, že i při každém POST požadavku se budou data tahat z databáze znovu. Na druhou stranu tím ulehčíte datové lince, data by se totiž jinak musela pokaždé posílat na klienta a pak při POST i znovu na server. Je to řešení bezstavovosti protokolu http. Každopádně doporučuji ViewState vypínat, pokud k tomu nemáte dobrý důvod.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mockrát děkuji za radu. Ta prvni a třeti možnost je celkem zajímavá. Jelikož jsem zacatecnik tak jsem se chtěl zeptat ohledne zapisu u te prvni možnosti.Zkousel jsem to zapsat jako GridView.Databind(); ale nejak mi to nefunguje. A ještě jsem se chtěl zeptat ohledne te vlasnosti EnablePostBack nějak ji nemohu ve vlasnostech GridView najít. Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, je to EnableViewState. Opravil jsem to i v předchozím příspěvku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mockrát děkuji. Už mi to funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback