Zobrazení Datagrid ve správnou chvíli   otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den.

Prošel jsem i související témata, ale asi jsem se v tom nějak ztratil, tak zkouším nové téma.

Mám formulář, na něm zobrazuji vždy jeden záznam z jedné databáze (pomocí BindingNavigatorem tou databází procházím). pak mám pod tím DataGridView, kde potřebuji, aby se mi zobrazovala jen vybraná množina záznamů z jiné databáze v závislosti na tom, jaká hodnota je v jednom z těch horních políček. Proto jsem udělal ovladač události TextChanged a v něm naplním TableAdapter:

Private Sub IDTextBox_TextChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles IDTextBox.TextChanged
   
Me.CenikyTableAdapter.PodlePartNo(Me.SpojovaBazeZboziDataSet.Ceniky, SText1TextBox.Text) 

End Sub

Problém je, že datagridview se zobrazí se správnými daty až "o kolo později", tzn. až tehdy, když odejdu na nějaký jiný záznam... Takže buď bych potřeboval zjistit, jak v té proceduře nahoře občerstvit zobrazení datagridu nebo poradit nějakou jinou událost, kde by tenhle kód měl okamžitý účinek.

Budu zauzlíkován, děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak se ještě jednou omlouvám všem. Na jednom kompu mi to funguje, na druhém mi to nefunguje, kdo ví, kde je chyba. Přesto bych se zeptal na jednu věc, kterou jsem z anglického manuálu nepochopil úplně přesně a sice, jaký je přesně rozdíl mezi metodami FillBy a GetDataBy , pokud si je chci vytvořit pomocí TableAdapter Query Conf wizardu?

Je to v tom, že Fill plní nějaký stávající DataTable nebo DataSet, kdežto GetData mi vrátí kompletně novou Tabulku, ve které jsou výsledky?

Čili to první něco jako filtr a to druhé něco jako dotaz?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback