Kolekce v DataGridViewComboBoxColumn   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms, Databáze

Dobrý den, narazil jsem na problém. Vytvořil jsem v DataGridView ComboBoxColumn a v něm kolekci hodnot. Vše funguje dobře, ale nyní bych potřeboval, aby se do tohoto sloupce dala mimo hodnoty z kolekce zapsat i hodnota jiná. Je to možné, nebo toto lze jen v ComboBox na formuláři. Tam jsem to vyzkoušel a jde to.

Díky za radu.

Visual Studio Express 2012

VB.NET

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možnost přenastavení nějaké vlastnosti, která by zpřístupnila ComboBox pro režim, kdy byste mohl vpisovat hodnoty mimo rámec nadefinovaných hodnot, jsem nenašel.

Můžu ale nabídnou alternativu.

Co jsem z praxe pochytil tak měly by být možné dva způsoby (předpokládám že píšete Win. Form App.)

1) vytvoříte si vlastní DataGridViewColumn

nějaký popis k tomu jak to udělat jsem našel na

http://www.code-magazine.com/article.asp...

Obávám se však, že se s tím nadřete víc než se vám vyplatí.

2) Co já preferuji je vytvoření formuláře, který by obsahoval klasický ComboBox u kterého požadovanou vlastnost jste našel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zapoměl jsem ještě dodat, že ten formulář by samozřejmě obsluhoval úpravu a případné přidávání záznamů do DataGridView.

Vyvolat formulář můžete např. událostí CellDoubleClick z DataGridView.SelectedRows si vytáhnete daný řádek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback