NAT Traversal   zodpovězená otázka

VB6/VBA

Ahoj, je tu nekdo schopen mi poradit jak na Nat traversal? ZKousel sem UDP Hole punching, ale bud jsem delal neco spatne a nebo mi to nefungovalo. Idealni by byl nejakej funkcni priklad ve VB6 protoze te nejlip rozumim... teorii mam snad nastudovanou spravne, ale v praxi nezabrala, takze kdo vi. Uvitam jakoukoliv pomoc. Dekuji.

Jak jsem to zkousel:

Mel sem server na verejne IP adrese (asistenta pro navazani spojeni) ktery naslouchal na UDP portu 1111, pote jsem spustil 2x aplikaci klienta, tito klienti se pripojili pres UDP protokol na onen server. Server jakmile byli pripojeni oba klienti, kazdemu z nich poslal IP adresu a port (samozrejme tu verejnou za NATem) toho druheho, to znamena v tuto chvili oba klienti znali obe IP adresy a porty, a pres UDP aniz by se odpojili se pokusili poslat pakety UDP na tento druhy pocitac (ve Winsocku sem kazdemu z klientu zmenil remoteHost a remotePort na IP a port toho natu co poslal zprostredkujici server). Nedoslo k odpojeni UDP spojeni, takze NAT by nemel to pripojeni zavrit a mel by dale akceptovat pozadavky, ale komunikace neprosla... to znamena ze NAT to bud zahodil protoze se jednalo o jinou IP adresu (pakety UDP uz neprichazeli od serveru ale od jednoho z klientu) a nebo to neslo pro to ze sem mel oba klienty za tim samim NATem, ale to by, predpokladam, nemel byt problem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Už jsem to rozběhal.... díky všem co se snažili....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback