VB.NET - knihovny   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý den, udělal sem si aplikaci která využívá dll knihovnu "MySql.Data.dll" a chci se zeptat jestli se dá udělat aby ta knihovna byla součástí mé aplikace aby nebyla vedle ní ale uvnitř.

Předem děkuji za odpovědi. :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Normálně se to udělat nedá a ani to není žádoucí.

Existují nějaké nástroje na sloučení několika assembly dohromady, ale výsledku bych nedůvěřoval a nedoporučoval bych to, ani kdyby to fungovalo.

Znám lidi, co jsou schopni všechny potřebné knihovny staticky slinkovat do jednoho 8 MB velkého EXE a to pak zabalit pomocí UPX. Za podobné prasárny bych trestal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten nástroj se jmenuje ILMerge, více na http://research.microsoft.com/en-us/peop....

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

ILMerge je dobrý nástroj. Za celý svůj profesní život jsem ho ale potřeboval jen jednou. Až na několik omezení ale funguje (podle toho, co jsem zkoušel) spolehlivě.

Ale obecně nevidím důvod, proč by to měla být prasárna. Ty knihovny se stejně načtou a buď je to vyhledá přímo v tom souboru a nebo v souboru, co leží vedle. Pokud to k něčemu potřebujete, není důvod to (v rozumné míře) nepoužít.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Například nelze změnit knihovnu na jinou verzi (ať už je k tomu jakýkoliv důvod). Dále se nelze podívat, jaké verze je použitá knihovna (v případě řešení problémů). Bude toho mnohem víc, ale tyhle dvě věci mě napadly jako první.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete takový nástroj použít, je to zpravidla za scénářů, kdy vám to nevadí. Klasicky chcete dodat nástroj, který lze zkopírovat jako jeden spustitelný soubor nebo jednu knihovnu pro lepší manipulaci a "blbuvzdornost". A to právě, aby se nemohlo stát, že uživatel bude mít různé verze knihoven nebo něco zapomene zkopírovat.

Když už píšete o vyměnění knihoven - nejednou jsem se setkal s problémem, že nějaký admin měl pocit, že musí použít nějakou jinou verzi (jak píšete, ať už z jakéhokoliv důvodu) a hledání chyb pak bylo velmi komplikované.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Děkuji :) moc mi to pomohlo

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback