Problém s textem v textboxu   zodpovězená otázka

VB.NET

Chci jednoduše načítat data do textboxu pro pozdější tisk.Pokouším se aby jednotlivé údaje byly zarovnány pod sebou(například jako v excelu), ale nějak se mi to nedaří.Zkoušel jsem jednotlivé řetězce spočítat pomocí LEN a odečíst tuto délku od pevně daného čísla a potom buď přičíst nebo odečíst mezery pomocí "Space",ale stále se mi nedaří dostat data přesně pod sebe.Prosím zda mi někdo nemůže pomoci jak tento problém vyřešit.

Zde je náznak kódu,který jsem použil.

        delka = Len(stavkm)
        mezerajedna = 23 - delkatri
        delka = Len(litrstr)
        mezeradva = 28 - delkactyry
        tiskbox.text & = vbclrf & stavkm & Space (mezerajedna)&
                     litrstr & Space (mezeradve)

Zde je výsledek:údaj 20,4 se mi zde nepodařil přesně umístit

jako v textboxu - údaj 20,4 začíná mezi 1 a 5 z

horního údaje a ne přesně pod 5.

  1200   15,2
  10000   20,4 
nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Naprosto nechápu co chcete vlastně udělat, pokud chcete tisknout na tiskárnu tak to nemá s TextBoxem ani jinými ovládacími prvky absolutně nic společného (pokud nepoužíváte k tisku komponentu PrintForm) a jednak vámi uvedený kód je naprostá zrůdnost ze které nelze nic vyčíst...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

No, když opomenu, že tady neřešíte tisk, možná byste měl v tom textboxu zvolit neproporciální písmo, pokud ho tam samozřejmě nemáte.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Každý začátek je těžký-na Vaší radu jsem zaměnil písmo na neproporcionální a z textboxu vychází tisk, tak jak jsem si ho představoval,to znamená,že data v jednotlivých řádcích jsou přesně pod sebou.I přestože je kód "zrůdnost",tak jsem s výsledkem spokojený,protože nejsem profesionál - díky.

Přesto bych měl ke své úplné spokojenosti ještě jednu otázku:

protože mi jde o tisk jenom tohoto dokumentu,který pro svoji šířku na A4 potřebuje nastavit okraje tisku na minimum,tak musím používat formulář na nastavení tisku,což mi připadá zbytečně složité při jednoůčelovém tisku,proto se ptám zda-li nejdou nastavit okraje "natvrdo" přímo v kódu programu. Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejsem o moc větší profesionál než Vy, to mi věřte ;-)

Bohužel, s tiskem pracovat moc neumím, ale nevím o tom, že by šli okraje nastavovat přímo. Tipoval bych to, že ne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback