Přidání záznamu do DataGridView   otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den, prosím o radu, jak lze přidat nový záznam do DatagridView.

Nevím si rady s přidáváním nových záznamů do DatagridView. DatagridView mám napojen na data přes DataTable, kde jsou načteny data z mdb souboru. Pokud se v DatagridView dostanu na nový záznam, tak mohu tento nový záznam bez problémů editovat a tím se taky automaticky založí nový řádek v DatagridView a následně se i aktualizují tyto data v DataTable. Problém nastává v okamžiku, kdy v DatagridView mám na obrazovce zobrazeny např. 3 sloupce, třeba číslo faktury, množství, a jednotkovou cenu, více sloupců nepotřebuji vyplňovat, chci ale další sloupec vypočíst, např. cenu celkem. Tento sloupec však není součástí DatagridView, ale je jen součástí kolekce sloupců v DataTable. Pokud právě zrovna nepořizuji nový záznam, mohu na události RowValidating provést výpočet sloupce "Cena celkem" a zapsat přímo do DataTable. Pokud ale pořizuji nový záznam, tak tento výpočet nemohu provést, respektive nemohu se odkazovat na "Cenu celkem" v DataTable, protože tento záznam ještě neexistuje, zapíše se asi až při posunu na další záznam. Takže problém spočívá v tom, že v DatagridView již mám nový záznam, ale v dataTable ještě není tento záznam vidět.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback