Připojení obrázku do knihovny   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den,

jak již naznačuje nadpis potřeboval bych připojit obrázek do knihovny. V knihovně mám formulář který se zobrazuje při připojeni k DB a měl by obsahovat logo. Kdysi a kdesi (:-D) jsem viděl řešení přez prevod obrazku do textového řetězce. Nemáte někdo s tímhle zkušenosti, nebo nějaké jiné řešení?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud ten obrázek vložíte do PictureBoxu v návrhovém režimu, do Resources se přidá automaticky. Jinak samozřejmě není problém ho do Resources vložit ručně a načítat ho za běhu programu. Resources má přímou podporu pro obrázky běžných formátů takže není ho nutné ukládat jako Base64 String.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel tohle řešení není v mé situaci reálné, píšu addon pro SAP a ten si neporadi s obrazky v resource. Takže bych to potrboval přez Base64 String. Nemohl jsem si akorad vzpomenou přez co se to dělá, jak bude chvíle tak to dohledám a případně dopíšu řešení pro ostatní. Děkuji za radu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Using ms As New IO.MemoryStream
    (obrázek).Save(ms)
    Convert.ToBase64String(ms.ToArray())
End Using
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback