Určení poslední změněné buňky   otázka

VB6/VBA

Prosím o radu jak ve VBA Excelu získat poslední změněnou buňku (referenci).

Chci udělat to, že když se mi změní určitá buňka (pro mne v tu chvíli nezmámá, protože makro budu nastavovat na danou oblast), tak se má udělat něco jiného.

Příklad. Když mi někdo změní buňku na řádku 3 /(zadává se tam hodnota v Kč), tak nad tuto buňku do řádku 2 chci vložit informaci(hodnotu) ze 3.řádku přepočtenou daným kurzem (protože to bude chctí zobrazovat v jiné měně)

Když použiji Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range), tak se nemohu dostat na tu změněnou buňku,protože mi uživatel po entru může přejít na buňku podle toho jak to má definováno v možnostech (nahoru/dolu/doprava/doleva) nebo klikne myší úplně jinam.

Díky moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jak jsem napsal tento dotaz, tak jsem na to přišel. Bylo to tak jednoduché. Udělal jsem to tak, že jsem target.row a target.column zapsal do nadefinovaných buněk, na které se už odkazuji.

Možná mne ale v této souvislosti napadl dotaz:

Jak to udělat, aby kódy Worksheet_Change(ByVal Target As Range)... nepracovaly pouze s odkazy na daném listu?

Odkaz na jiný list zhavaruje. Něco řeším spuštěním jiné procedury, ale někde je potřeba nadefinovat parametry nebo naopak načítat parametry a ne vždy je to vhodné ze stejného listu.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback