Připojeni k databazi v aplikaci   otázka

VB.NET, Databáze

Ahoj všem,

dovoluji si Vás požádat o radu, nevím zda se mi přesně podaří naspecifikovat žádost o radu, ale pokusím se o to.

Čeká mne vývoj trochu větší aplikace taková malá obdoba outloku, vlastně bez pošty to bude téměř stejné, hlavním cílem je zpráva kontaktů - mnohem širší než je v outloku, mnoho formulářů z různých pohledů prakticky nad stejnými daty, nechci hodnotit proč si to zákazník přeje.

Mne se jedná o následující, jakou cestu zvolit pro použití datové vrstvy, zda požít "přímé" napojení jednotlivých komponent na vlastní data pomocí komponent, nebo zvolit cestu takovou, kdy mám veškeré datové struktury popsané v jednotlivých třídách a pomocí funkcí si vracet pole či datasetz a stejně tak komunikovat zpět.

Jde mi o to jaký přístup je efektivněší, nejde mi o pracnost, ale jde mi o radu, který přístup je optimálnější a méně problémový.

Děkuji předem za radu, popřípadě doplním další informace.

Roman

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Snad jsem porozumněl dobře...

Zamyslel bych se nad rozsahem řešení. Pokud jde opravdu pouze o rozšířenou správu kontaktů, postačí "přímé napojení".

Pokud však očekáváte, že zákazník bude časem chtít projekt rozšířit o další funkcionalitu, což se stává poměrně často, kód začne ztrácet přehlednost a z původně jednoduchého projektu se tak může stát zbytečně težkopádný "moloch". Tomu se dá předejít, pokud se vydáte cestou č.2.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží na tom, jak chcete dlouho produkt udržovat, jak ho často rozšiřovat, kolik lidí na tom bude pracovat a kolik za to dostanete peněz.

Více vrstev a unit testy jsou nezbytností, pokud nechcete mít z projektu brzo bastl (ovšem i ten může někdy stačit), kterému rozumí jen jeho vývojář. Ale je to víc práce, která se vyplatí, až když bude projekt rozsáhlejší. A zajisté se vyplatí pouze, když někdo vyplatí Vás :-).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback