Posouvání okna   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms, Grafika

Ahoj. Mám tento kód pro posouvání okna:

Private Sub Panel001_MouseDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Panel001.MouseDown
        a = New Point(e.X, e.Y + (Me.Size.Height - Me.ClientSize.Height))
    End Sub
    Private Sub Panel001_MouseMove(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Panel001.MouseMove
        If e.Button = MouseButtons.Left Then
            Me.Location = New Point(Cursor.Position.X - a.X, Cursor.Position.Y - a.Y)
        End If
    End Sub
    Private Sub Panel001_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Panel001.Click
    End Sub

A vše je ok.

Chtěl bych ale, když najedu na Panel1 myší a chci ho posounout ( to znamená, že ho jakokdyž uchopím ) tak aby se změnila hodnota Opacity = 80%, a když ho posunu a pustím, tak opět bude mít hodnota Me.Opacity = 100%. To vše, aby probíhalo plynule

Poraďte mi prosím. Zkoušel jsem to jen tak: Me.Opacity ... a taky For, ale nějak to neposlouchá ...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Help me... .

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět
Private Sub Panel001_MouseDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Panel001.MouseDown
        a = New Point(e.X, e.Y + (Me.Size.Height - Me.ClientSize.Height))
Me.Opacity = 0.8
End Sub

Private Sub Panel001_MouseUp(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Panel001.Mouseup
Me.Opacity = 1        
End Sub
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback