Visual Basic => Excel   zodpovězená otázka

VB.NET, VB6/VBA

Chtěl jsem se zeptat jak nejjednodušeji přes VB net zapisovat data do Excelovskeho souboru. Vim ze se tu na foru resil obraceny postup z Excelu do VB net, ale ja bych to potřeboval otočit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud potřebujete nějaké komplexnější řešení, zvážil bych využití Visual Studio Tools for Office, pokud ne, můžete použít COM rozhraní poskytované aplikacemi sady Office.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dekuji za odpoved, ale jsem uplnej zacatecnik, takze v podstate nerozumim tomu co jste mi napsal.

Potřebuji napsat pro kolegu programek, který načte z textoveho souboru data a pak je vyplyvne do excelu. Bude to takovy převaděč mezi *.txt a *.xls. Převod z *.txt do Visual Basicu zvladnu, ale z Visual Basic => Excel nevim jak na to. Tyto data si uz bude v Excelu zpracovavat jak potrebuje, sčítat, nasobit, analyzu nebo co bude chtit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Protože mám jen Visual Studio Express Edition, hledal jsem nedávno, jak něco podobného v této verzi řešit. Nakopl mě tento postup:

http://www.codeguru.com/vb/controls/vbne...

Pro mou starší verzi excelu jsem si (kromě jiného) upravil příponu souboru z "xlsx" na "xls"

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No pokud je ten textový soubor v nějakém unifikovaném formátu (např. CSV), potom můžete tato data importovat přímo v Excelu, je tam na to nástroj. Pokud je to v nějakém nestandardním formátu, lze na to napsat makro pomocí Visual Basic for Applications. V žádném případě není nutné psát to jako externí aplikaci. VSTO se používá v případě komplexních řešení což toto rozhodně není.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi před půlrokem jsem dělal něco podobného pro známého, potřeboval uložit udaje s textboxů od do textového souboru a pak je načíst do excelu.

Jako oddělovač sloupců jsem použil tabulátor vbTab, takže soubor pak jednoduše otevřel v excelu. Potřeboval tam taky aktuální datum, tak na začátku řádku zápisu

do souboru jsem přidal Date.Now

Dim tw As New System.IO.StreamWriter("\My Documents\" data.txt", True, System.Text.Encoding.Unicode) ' cesta k souboru

tw.WriteLine(Date.Now & vbTab & Txt2.Text & vbTab & Txt3.Text & vbTab &Txt4.Text & vbTab & Txt5.Text)

tw.Close()

Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback