Prezentace dat z SQL formou nesourode tabulky   zodpovězená otázka

VB.NET, SQL, Databáze

Dobry den,

potreboval bych poradit vhodny objekt, komponentu nebo metodu, kterou bych mohl prezentovat data z databaze - kombinaci nekolika sql tabulek. Predstavu bych mel asi takovou:

- sloupce budou dny

- pocet zobrazenych dnu bude generovany podle zadaneho casoveho rozpeti

- ke kazdemu dni bude preden neurceny pocet radku

- pocet radku u kazdeho sloupce nebude stejny

- bylo by hezke, kdyby sla nastavit barva pozadi dane bunky

Napadl me DataGridView, ale nejsem si jisty, zda je to vhodne, protoze, co sem tak momentalne o nem vycetl, tak pocet radku je vzdy stejny a to se mi mnoho nelibi.

Nema nekdo prakticke zkusenosti s podobnou tabulkou? Dekuju za kazdy postreh.

Ales

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No dataGridView je přímo dělaný pro načítání dat z databáze. Všude kde potřebuji načíst data z DB používám tuto komponentu. Určitě by si šlo napsat nějákou vlastní ale příjde mi to jako nošení dříví do lesa, pokud něják zásadním způsobem nevadí, že budete mít všude stejný počet řádku a některé buňky zůstanou holt prázdne...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte 2 možnosti. První je o dost složitější a nedoporučoval bych jí. Musíte dobře ovládat SQL dotazy (kontingenční tabulky, kombinované dotazy, možná kurzory atp.) a ASP.NET komponenty a jejich programové úpravy. Druhou lepší možností je napsání vlastní komponenty, co Vaše data zinterpretuje. Jedná se o tolik specifický požadavek, že na něj prostě DataGridView není vhodný.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To jsem potreboval... moc se mi do toho nechtelo, ale zrejme to budu muset vyresit takto :-) Jde totiz o to, ze nezobrazuji z jedne tabulky, ale pres nekolik relaci delam vypocty, proto mi take datagridview neprisel vhodny...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, DataGridView je dobrý výhradně na zobrazení resultsetu jednoho SQL dotazu. Napsáním vlastní komponenty si procvičíte tvorbu uživatelských komponent, doporučuji postupovat podle MSDN návodů, pokud s tím začínáte:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback