Sčítání datetime   zodpovězená otázka

SQL

Ahoj, norazil jsem na další problém. V tabulce mám mimo jiné sloupce [čas od] , [čas do] a [délka trvání] přičemž [délka trvání]=[čas do]-[čas od]. To mám nastaveno ve vlastnostech tabulky jako vypočítávaný sloupec a funguje to ok. Myslel jsem že mám vyhráno, jenže když jsem zadal dotaz

SELECT sum([délka trvání]) FROM mojeTabulka

vynadá mi to, že na sloupec typu datetime nelze použít agregační funkci. Příjde mi divné že jednou to odčítat jde, ale sčítat nikoliv. Nesetkal jste se s tím někdo, popřípadě jak se řeší sčítání datetime? Potřebuji sčítat pouze časy bez data.

Pro úplnost databáze jede na SQL serveru 2000.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zjistil jsem že v accessu to bez problémů funguje (vrátí se mi desetinné číslo) ale SQL server to neschroupne.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak vyřešeno:) Pokud by někdo potřeboval udělat rozdíl 2 hodnot datatime tak se to dělá takto:

select id,sum(datediff(s,cas_do,cas_od))

from mojeTabulka

group by id

Výsledek je v sekundách.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback