Textura v XNA   zodpovězená otázka

XNA

Dobrý den,potřeboval bych poradit ohledně načtení textury v XNA.

Textura je na dobrém umístění a i přesto mi C# vyhodí hlášku ERROR LOADING (ceska k souboru) FILE NOT FOUND.Jinak mam visual studio 2005 , XNA 2 a directX 9c .Tady je úsek zdrojového kódu:

private ContentManager _content;
private Texture2D _background;
private SoundEngine _soundEngine;
protected override void Initialize()
{
			
	_soundEngine = new SoundEngine();

        _background = _content.Load<Texture2D>("./Images/Background");
        base.Initialize();

			
	_soundEngine.Play("sound");
}

Jinak mám vytvořenou složku Images a v ní nahraný soubor Background.png . Nevíte někdo prosím co s tím.To samé se mi stává když sem zkoušel vykreslení 3D modelu (ze seriálu o XNA na této stránce),model unicorn , který pan Herceg použil mi běžel.Poté co sem skusil jiný FILE NOT FOUND ..Děkuji za Vaše odpovědi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Z toho co píšete to vypadá, že se pomocí contentManageru snažíte nahrát "./Images/Background.png". A to je ten problém - contentManager hledá soubor s příponou XNB. Pokud byste chtěl používat takto nepředkompilované textury musíte použít funkci Texture2D.FromFile. Pokud byste chtěl použít contentManager(což je lepší volba) musíte texturu přidat do Vašeho projektu ve Visual Studiu do Contentu a pokud se tak nestane automaticky, tak souboru ještě nastavit aby se zkompiloval pomocí contentProcessoru pro textury. Pak Visual Studio při kompilaci vytvoří u Vašeho spustitelného souboru složku Content a v ní bude soubor Background.xnb. Pak můžete použít toto volání - _background = _content.Load<Texture2D>("Background");.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky moc za vyjasnění,hned jak budu doma tak to skusím.Ještě jednou dík.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback