From Excel to SQL   zodpovězená otázka

Databáze

Dobry den,

mam jednu velkou tabulku v Excelu o tisicich radcich, kterou potrebuji rozkouskovat do nekolika SQL tabulek. Samozme, nejvetsi problem je v tom, ze poelkou tabulku v Excelu o tisicich radcich, kterou potrebuji rozkouskovat do nekolika SQL tabulek. Samozme, nejvetsi problem je v tom, ze potrebuji zachovat spravne hlavne primarni klice, aby mi vznikly relace tak, jak jsou data vyplnena v Excelu.

Neznate nekdo nejaky nastroj nebo pripadne nejaky dalsi tip? Nebo se to musi delat hezky pomotrebuji zachovat spravne hlavne primarni klice, aby mi vznikly relace tak, jak jsou data vyplnena v Excelu.

Neznate nekdo nejaky nastroj nebo pripadne nejaky dalsi tip? Nebo se to musi delat hezky pomoci nejakych vzorcu v Excelu.

Diky za tipy :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Za prvé si svůj příspěvek před odesláním přečtěte, za druhé pište s diakritikou (porušujete pravidla fóra a nikdo Vám neodpoví protože to nikdo nebude luštit) a za třetí by to chtělo problém rozebrat trošku podrobněji.

Jinak v excelu existuje nástroj který se jmenuje tuším Query builder.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Obávám se, že ta diakritika je vážně problém :-D Jednak proto, že je to specialita češtiny a jednak proto, že na anglických klávesnicích, anglicky psaném e-mailu, angličtině obecě ji prostě nevyužívám, takže, ačkoliv se mi to stalo již poněkolikáté, je to síla zvyku.

Abych to trochu upřesnil. Jak jsem řekl, mám jednu velkou tabulku v Excelu, má řádově tisíce řádku a 15 sloupců - konkrétně nějakých strojů. K danému stroji je samozřejmě jeho typ, umístění, technické informace atp. Jediné, co je ve své podstatě jedinečné, jsou názvy zařízení - tzn. že je x zařízení, která mají stejné umístění, obdobně y zařízení, která jsou stejného typu (rozuměj například motor, transformátor apod.). Danou tabulkou potřebuji naplnit SQL - číselníky, které se mi logicky spojí relacemi - pro dané zařízení budu mít jeho typ, umístění, umístění umístění (provoz - stavba - technické místo apod.).

Nu, ale jak toho dosáhnout. Překopírováním samozřejmě ne, protože to by tam byla hromada duplicit, ručním plněním také ne, protože by to zabralo měsíce. Tak jak?

Spíš se ptám, jestli někdo nezná nějaký nástroj. Query builder tuším převádí danou tabulku do SQL, nikoliv urřitý výběr do určité tabulky...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud by někdo řešil podobný problém, dá se použít něco takového:

    Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        Try
            DS_Convert = New DataSet("DS_Convert")
            ' Definice spojeni SQL
            SqlConnection = New SqlConnection()
            SqlConnection.ConnectionString = "Data Source = localhost; Initial catalog = xxx; User ID=xxx; password=xxxx"

            ' Definice spojeni Excel
            ExcelConnection = New OleDbConnection()
            Dim PrmPathExcelFile As String = "C:\xxx.xls"
            ExcelConnection.ConnectionString = "provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; data source='" & PrmPathExcelFile & " '; " & "Extended Properties=Excel 8.0;"

            ExSQLDA = New OleDbDataAdapter()
            ExSQLDA.TableMappings.Add("Table", "tab")
            ExSQLDA.SelectCommand = New OleDbCommand("SELECT * FROM [List2$];", ExcelConnection)
            ExSQLDA.Fill(DS_Convert, "tab")

' a zde jiz pracovat s DataSetem...


        Catch ex As Exception
            MessageBox.Show("CHYBA" & ex.Message)
        End Try
    End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback