Interakce mezi dvěmi odlišnými aplikacemi   zodpovězená otázka

Offtopic

Dobrý den, nevím jestli jsem umístil svůj dotaz na správné místo, když tak se omlouvám. Zajímalo by mne, jak se provádí interakce mezi dvěma odlišnými aplikacemi(jde-li to vůbec), konkrétně např. když vlastně aplikace B jakoby doplňuje cizí aplikaci A. Např. jmenovitě SAP a export dat do Excelu. Je nějaká možnost, kromě obyčejného volání cizí aplikace, nějak syntakticky ošetřit byť minimální interakci mezi aplikacemi, aniž by se odhalil zdroják cracknutím do Assembleru? Nebo je opravdu nutné, aby výrobce aplikace A zpřístupnil část kódu?

Je-li tento dotaz absolutní blbost, tak jej smažte.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud má aplikace B komunikovat s aplikací A, musí výrobce aplikace A poskytnout nějaké veřejné rozhraní. Možností je spousta - managed API, COM rozhraní, WCF, .NET Remoting, TCP/IP... Jestli to aplikace A umožňuje a jak, většinou naleznete v dokumentaci nebo na webu výrobce. Pokud je to Win32 aplikace tak zdroják rozhodně neodhalíte (maximálně tak instrukce v assembleru) a pokud je to .NET aplikace tak postačí .NET Reflector, ten vám však stejně nepomůže pokud klíčové typy nebudou Public (pokud nehodláte použít Reflection).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za mimořádně rychlou odpověď. Už je mi to jasnější.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback