Seřazení položek v ListView   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den

potřeboval bych seřadit položky v Listview. Zkoušel jsem použít Sort() ale to se mi nepovedlo.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A co máte nastavené ve vlastnosti Sorting? Default je "none", můžete nastavit "Acending" nebo "Descending". To funguje. Změnu nastavení a nové řazení (opačné) pomocí kódu mi nefunguje.

Zkoušel jsem:

Private Sub ListView1_ColumnClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ColumnClickEventArgs) Handles ListView1.ColumnClick
    If ListView1.Sorting = SortOrder.Ascending Then
         ListView1.Sorting = SortOrder.Descending
    Else
         ListView1.Sorting = SortOrder.Ascending
    End If
    ListView1.Sort()
  End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tím funguje myslím, že řazení funguje, je-li nastaveno při návrhu...

A promiňte chyby - v textu správně mělo být "Descending" a v kódu jsem zapomněl odebrat jeden apostrof, v aplikaci jsem totiž vše ozačil jako poznámku, když kód nefunguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Objev: V návrhu jsem v Sorting nastavil "None" a výše uvedený kód funguje! Nastavil jsem tedy řazení ař ve Form1_Load:

    ListView1.Sorting = SortOrder.Ascending
    ListView1.Sort()

Seznam se otevře seřazený, klepnutím na hlavičku sloupce se řazení otočí, po změně v položkách ListView1.Sort() také funguje. Škoda jen, že řadit ListView umí jen podle prvního sloupce - nevím, k čemu všechny záhlaví sloupců chovají jako jednotlivá tlačítka. Dá se to nějak využít?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuju za odpovědi, fungujeto!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback