MS SQL Server 2005 - vzdálené připojení   zodpovězená otázka

SQL

Zdravím,

Pracuji s VB 2005 a MS SQL Serverem 2005, obojí ve verzích Express a .NET Frameworkem 2.0. Rozchodil jsem přístup k MS SQL databázi z jiného PC v rámci lokální sítě, než na kterém je SQL server s databází ke které se připojuji. Jelikož ale na obou těchto PC je MS SQL Server nainstalován a běží tam příslušné služby, zajímalo by mě, co vlastně musí být v MINIMÁLNÍ variantě nainstalované popř. spuštěné (ve vztahu k MS SQL Serveru) na vzdáleném PC, aby bylo možno se připojit z VB přes objekt SQLConnection k MSSQL databázi na jiném stroji.

Děkuji za případné rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kromě net frameworku (který musíte mít aby jste vůbec vaší aplikaci spustil) není potřeba už nic jiného. Vše potřebné obsahuje framework.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky, to mi docela spadl kámen ze srdce...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není problém spíš s konfigurací vzdáleného připojení na stroji, kde je nainstalován SQL Server? Pokud ano postupujte následovně:

1. spusťte si program SQL Server Surface Area Configuration z nabídky Start

2. zvolte Surface Area Configuration for Services and Connections

3. zvolte Remote Connections

4. zkontrolujte zda máte opravdu vybranou volbu Local and remote connections - pokud ne, připojení po síti bude odmítnuto

5. dialog potvrďte a restartujte případně službu serveru

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Problém se vzdáleným připojením jako takovým není.

Nesnažím se už ve VB cokoli "naklikat" (to pro vzdálené připojení myslím ani nejde) ale i z jiných důvodů se snažím veškerý kód pro práci s databází psát "ručně" včetně správného Connection stringu v app.config.

Vzdálené připojení mi funguje skvěle, ale jelikož jsem měl možnost ho doposud testovat pouze mezi dvěma stroji, na kterých byl shodou okolností MS SQL Server nainstalován a tím pádem na obou běžely příslušné služby, nebyl jsem si jistý, jak se to bude chovat, když na vzdáleném PC bude jenom .NET Framework.

Jinak pro vzdálené připojení jako takové jsem ještě nastavoval v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE Software Microsoft atd. Login mode na 2 a v SQL Server Configuration Manageru TCP/IP Protocol pro Network configuration IP adresu plus port 1433.

Ještě bych Vám (oběma Tomášům) chtěl touto cestou moc poděkovat za Vaše rady a články, které jsou pro mě nenahraditelným zdrojem poznatků při poznávání zákoutí prostředí VB.NET a přilehlého okolí, zejména MSSQL.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback