Otevreni projectu VS 2008 ve VS 2005   zodpovězená otázka

Visual Studio

Dobrý den měl bych dotaz, da se nějakým způsobem vytvořit project ve VS 2008 a ten potom normalně otevřít a upravit ve VS 2005.Myslel jsem si že pokud udělám projekt ve VS 2008 na základě

.net framework 2.0 tak ho potom budu smět otevřít ve 2005

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dle mého osobního názoru by to jít mělo normálně.Akorát pokud je nějaká novinka ve VB 2008 oproti 2005 a máte ji ve svém programu využitou tak Vám to kompilátor VB 2005 velmi pravděpodobně potrhne.(pokud sem řekl ňejakou blbost prosím ať mě někdo opraví děkuji).Stejně ,ale dle mého názoru není problém stahnout v dnešní době express edici VB ma jen pár set MB a dnešní internet je víceméně celkem rychlý.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To právě že nejde pokud vytvořím prázdnej project form ve VS 2008 pod .net framework 2.0 a chci ho otevřít ve VS 2005 tak při otvírání mi napíše, že byl vytvořen v jiný verzi VS.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Projekt (nebo Solution) z Visual Studia 2008 NENÍ zpětně kompatibilní s Visual Studiem 2005...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za doplnění informací,měl jsem pocit ,že se mi to kdysi povedlo.Takže se tazateli omlouvám za špatnou odpověď co jsem plácl.V tom případě mám ,ale jeden dotaz.V čem je lepší třeba programovat aplikaci ve VB 2008 s .NET FRAMEWORKEM 2.0 oproti novější verzi frameworku. Není to zbytečnost si volit verzi frameworku na používání?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stejně jako u všeho ostatního přichází s vyšší verzí nová funkčnost. V případě Visual Studia jsou to různé novinky ve vývojovém prostředí a podpora Frameworku 3.5. V případě Frameworku je to například LINQ, AJAX, REST, nové věci v System.IO, nový Namespace System.Net.PeerToPeer a mnoho dalšího. Pokud nic z nových věcí nevyužijete tak můžete stále vytvářet aplikace na platformě .NET 2.0 ale každopádně Visual Studio 2008 bych doporučoval v každém případě.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dík za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha tak děkuji zároveň taky přidávám dotaz proč je možnost volby .net framerku ve VS2008

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejspíš je to věc zadání. Když na počítačích už běží aplikace v net 2, tak je někdy rozumné, aby zadavatel požadoval vytvořit další aplikaci ve stejné verzi, aby nemusel nic instalovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ok děkuji za vysvětlení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback