Chyba DisconnectedContext   otázka

Databáze, .NET

VB.net 2008, SQL server 2005, Office 2007

Dobrý den,

při importu dat z Excelu (60000 záznamů - takže tabulka zaplněná bez pár vět na nejvyšší možnou míru, 10 sloupců, texty max 30 znaků) mi v závislosti na velikosti paměti vyhodí chybu DisconnectedContext. Maximální počet vět, které jsem naimportovala byl cca 20000. Helpy na MSDN mi moc nepomohly.

Domnívám se, že špatně pracuji s garbáčem. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit?

V programu podle mne nemám nic závadného. Přečtu řádek v Excelu, zapíšu. Kromě Excelu má otevřen jeden texťák = zapisuji protokol importu. Použité knihovny mám jen dvě: System.Data.SqlClient a Microsoft.Office.Interop.Excel

Vím, že jsem otázku položila jednoduše. Myslím si ale, že se s tímto problémem musel už někdo setkat.

Mirka

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nezkoušela jste pro import použít místo COM rozhraní Excelu klasický databázový přístup pomocí OLE DB poskytovatele pro Excelové soubory? Jsem přesvědčen, že jak výkon tak stabilita by byly nesrovnatelně vyšší...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dík, zkusím, už se na to vrhám. Snad zítra napíšu, jak jsem dopadla.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback