ASP.NET, C# - Resource   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím.

Chci se zeptat, když si do resource souboru uložím nějaký string, aplikaci zkompiluji, nahraju na server. Jde tato hodnota nějak změnit? Když si vytvořím nějakou admin sekci, v ní bude řeknemě textbox a tlačítko - po stisknutí tlačítka se obsah resoursu přepíše na hodnotu v textboxu...

Je to možné?

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Resources je lokalizovatelné uložiště na statická data. Na co hodnoty využíváte a proč je potřeba je měnit? Pokud to opravdu jinak nejde a na uložení do resources trváte, budete si muset napsat jejich vlastní implementaci.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám stránky, a potřeboval bych například do stránky Default.aspx načíct nějaký obsah. Bohužel nemphu použít databázi. Tak hledám nějaké náhradní úložiště, které mi dovolí do něj číst a zapisovat. Přemýšlel jsem nad souborovým systémem, ale ten mi připadne pomalý.

Potřebuji načíst jenom text, na úvodní stránku. Žádné tabulky, ...

Nevíte tedy nějakou alternativu za databázi?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No resources jsou na toto naprosto nevhodné.

Zkuste XML nebo prostě do adresáře App_Data ukládat třeba i jen txt soubor, který do stránky pak kódem vložíte.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To s tím TXT mě taky napadlo, ale připadá mi to pomalé, a navíc mi to hodně zvětšuje již tak velký VIEWSTATE.

Nebo myslíte že metoda s txt je použitelná ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pomalé to nebude. Jen pokud ho zobrazujete pomocí nějakého prvku (Label atp.), tak u něj vypněte ViewState (EnabledViewState = False)! Ukládat obsah pole i do VIEWSTATE je zbytečné a jak říkáte i pomalé. Plnit text prvku stejně budete při každém načítání stránky, takže uchovávat ho VIEWSTATEM je zbytečné.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Label vyzkouším, ale raději bych použil Literal

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použijte klidně i Literal, to je prakticky jedno. Hlavně nezapomeňte vypnout ten VIEWSTATE.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji za pomoc. Moc jste mi pomohl ;-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback