3 tabulky v databázi   zodpovězená otázka

Databáze

Dobrý den. Chtěl bych poradit s problémem:

Mám aplikaci se třemi DB tabulkami: categories, comments, articles. Chci, aby když smažu kategorii, aby se smazaly všechny čláky v ní obsažené. Nastavil jsem vazbu mezi položku Id v tabulce categories a položkou CategoryId v tabulce Articles, akci při smazání na Cascade. Ovšem, zárověň je logicky potřeba, že když smažu kategorii, tak se smažou všechny články a všechny komentáře k těm článkům (je to řešeno obdobně, v tabulce articles mám Id a v tabulce commnets ArticleId). Je to možné? Primární klíč lze nastavit tabulce jenom jeden, takže jak mám svázat tabulky articles a comments? Předem díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problém to není. Například:

Categories

- Id (PK)

- Name

Articles

- Id (PK)

- CategoryId (FK - Category.Id)

- Title

- Text

Comments

- Id (PK)

- ArticleId (FK - Article.Id)

- Text

- Author

PK je primární klíč, FK je cizí klíč. Všechny cizí klíče mají nastaveno ON DELETE CASCADE, takže se při smazání kategorie smažou všechny články a díky tomu i všechny komentáře k článkům.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nejde mi nastavit FK. V okně Indexes/Keys mám v seznamu Type jenom Index a Unique Key. Prosím o radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A v čem to nastavujete? respektive, co používáte za managera?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Cizí klíče se nenastavují v okně s Indexes/Keys (indexy a klíče) ale v Relationships (vztahy mezi tabulkama). Tam už půjde nastavit FK normálně.

Více informací + video jak to udělat naleznete ve článku:

http://www.vbnet.cz/clanek--98-stoparuv_...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji, můžete --lock--

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

I have been looking for this information for a long time, thank you very much, the information in this article has helped me a lot in my work. In your spare time, do you often play games to relieve stress? try https://garticphone.onl/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback