Základní otázka - určení doby vykonávání příkazu   zodpovězená otázka

VB6/VBA

dobrý den, chtěl bych se zeptat na základní otázku - jak se dá ve vb určit doba, po kterou se bude vykonávat určitý příkaz? (obdoba pause v basicu) Dále bych se chtěl zeptat na nějaký ekvivalent basicové funkce wait.

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

11 let starý VB 6.0 na to nemá prostředky (šlo by použít Windows API), ve VB.NET k tomu slouží System.Diagnostics.Stopwatch. Nevím co dělá funkce Wait, ale metody pro pozastavení běhu vlákna jsou v System.Threading (opět VB.NET). Doufám že se nechystáte začínat nové projekty ve VB 6.0...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj, chtěl bych se zeptat kdyz vkládám do sesitu Excelu data z DB tak mi program projede drive nez se mi data z DB vlozi do sesitu Excelu a tim se provede i kod ktery bych chtel udelat az po vlozeni techto dat z DB.?

Dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj, chtěl bych se zeptat kdyz vkládám do sesitu Excelu data z DB tak mi program projede drive nez se mi data z DB vlozi do sesitu Excelu a tim se provede i kod ktery bych chtel udelat az po vlozeni techto dat z DB. Muze mi nekdo poradit jak na to at program pocka nez se tyto data vtisknou do sesitu a pak dekonci kod.

Dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neco podobnýho jsem jednou dělal (do mého programu AutoClick). Potřeboval jsem aby se vykonal jeden příkaz (např. kliknutí), pak to třeba 2 sekundy čekalo, druhej příkaz (např. přesun kurzoru) pak zase třeba půl sekundy a tak dále...

Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem to uzavřel do Timeru a tomu měnil Interval.

Není to asi nejoptimálnější řešení ale fungovalo to výborně. A během toho co program "stojí" se může třeba kontrolovat pozice kurzoru nebo cokoliv jiného.

Jo a taky doporučuju přejít na VB.NET.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
  'do modulu:
 Declare Sub Sleep Lib "kernel32" (ByVal dwMilliseconds As Long)
 ' použití - zdržení v tisícinách sekundy
 Sleep(2000) ' čeká dvě sekundy

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback