XP window style   otázka

VB.NET, Visual Studio, WinForms, .NET

Dobrý den všem,

ve winforms aplikaci používám prvek MonthCalendar, provádím vlastní vykreslování, aplikace je zkompilovaná v x86 modu.

Mám potíže se vzhledem controlu ve Win7(64), jeho vzhled se liší proti XP a potřebuji nějak nastavit xp styl (windows theme či tak něco) controlu i pro win7 nebo nějak aplikaci podstrčit správnou verzi knihovny Common Controls 6.0, aby controls vypadaly prostě jako v xp.

Nevíte náhodou někdo, jak toho nejlépe docílit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto principiálně nejde, protože Common Controls na Win 7 vzhledy z Win XP neobsahují, resp. neumí použít XP Themes.

Jiná situace je např s technologií WPF, kde jsou všechny vzhledy obsažehy v .NET frameworku a lze je tedy přepínat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za reakci, ale moc mě to nepotěšilo, pak už netuším, co s tím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vynucovat vzhled ovládacích prvků stejný jako ve starší verzi Windows a tedy odlišný než v použité verzi Windows je hovadina. Proč by to tak mělo být?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak jsem psal výše, provádím vlastní vykreslování v paint, pokud se vzhled změní, je vše jinak, navíc se i control chová trochu jinak, např. skryje datumy mimo limit datemin a datemax aj.

Na win xp to funguje bez problémů. Pokus vypnout visualstyles pomocí setwindowtheme taky nic neřeší, přesto je vzhled jiný, tudíž vykreslování nemá správné souřadnice.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve vlastnostech projektu (VB.NET) je nastavení Enable Windows XP Visual Styles, pohrál bych si nejdříve s tím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky za tip, ale bohužel to můj problém neřeší.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vzhledu Windows XP ve vyšších verzích Windows prostě nedocílíte. Můžete maximálně vypnout vizuální motivy, což ale jak jste psal nepomáhá. Budete to muset předělat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback