SQL server-oprávnění uživatele   zodpovězená otázka

SQL, Databáze

Zdravím, mám dotaz ohledně typu databázové role SQL serveru. Ve své aplikaci využívám přístup k databázi SQL serveru pomocí SQL server authentication a chtěl bych vytvořenému userovi dát práva pouze ke spouštění uložených stored procedur. Někde jsem o tomto typu oprávnění četl a pochopil jsem to tak (kdyžtak mě opravte) že uživatel nemůže na server poslat ani klasický select ale může spouštět stored procedury ať je v nich cokoliv (select,udpate,insert apod.) Googlil jsem ale nikde se mi nepodařilo najít o jaký typ oprávnění jde. Tim pádem se mi nepodařilo najít od jaké verze SQL serveru to je podporováno (já jedu na MS SQL serveru 2000 a nevím zda to je už v této verzi podporováno)

Předem díky za jakoukoliv radu nebo ujasnění

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Oprávnění pro spouštění se jmenuje Execute.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím, nemohu nic jiného než doporučit tuto knihu, máme ji v práci a je opravdu dobrá. Stačí nalistovat požadovanou stránku 60 minut studovat a hned se lépe pracuje. Opravdu stojí za to.

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky podvímá se po ní:)

Já mám Velkou knihu T-SQL & SQL server 2005 ale tam jsem toto bohužel nenašel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback