Přenášení dat z SQL serveru   zodpovězená otázka

SQL

Zdravím, mám dotaz zda (a pokud ano tak jak) jde přenést databázi z jednoho SQL serveru na jiný. Jde mi o to že pracuji na projektu a jak to tak bývá jsem v časové tísni. Proto si chci brát práci domů. Jedná se ale o databázovou aplikaci, takže si musím přenést i data z SQL serveru. Na serveru jsem objevil nástroj import/export ale tím se mi podařilo na flashku dostat pouze jednotlivé tabulky. Já bych potřeboval přenést kopletní databázi (tabulky,view,stored procedury)

Jedná se o SQL server 2000

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existují doporučené postupy jak zálohovat a zpětně obnovit celou databázi, ale je s tím spojeno spoustu problémů (velmi pomalé, zpětné nastavování oprávnění uživatelů k jednotlivým databázovým objektům), takže mě se osvědčilo jednoduché, rychlé a efektivní řešení:

1) Vypnout službu SQL Serveru

2) Zkopírovat celou složku Data z umístění, kde je instalována konkrétní instance SQL Serveru

3) Spustit službu

4) Vypnout službu na cílovém počítači

5) Přerazit existující data těmi novými

6) Spustit službu na cílovém počítači

Pravěký SQL Server 2000 si již nepamatuji a doufám že jsou tam ty instance stejně jako ve verzi 2005 a 2008.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji, vyzkouším.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Databázi pomocí nástroj SQL Server Management Studio zazálohujte (kontextové menu požadované databáze - Tasks / Backup) a na cílovém počítači zase obnovte (kontextové menu - Restore database).

To je dle mého názoru nejčistčí a snadné řešení.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback