RS232 - komunikace   zodpovězená otázka

VB.NET, Hardware

Dobrý den,

měl bych prosbu.

Mám úkol komunikovat se sériovým zařízením. Upozorňuji, že jsem zatím s žádným nadělal.

Úkol je nastavit a přečíst hodnotu.

Př.: vypadá takto:

Write: 40H, 01H, 1, 250, hodnota vrátí: A4H

Read: 40H, 81H, 1, 250 vrátí: hodnota

H/L - 2byte hodnota (high/low)

Ve VS je u Sériového portu procedura Write a událost DataReceived

Pokud to dobře chápu tak pošlu pole bytů přes proceduru write a po zpracování zařízením se vyvolá událost DataReceived, kterou přečtu vracenou hodnotu. Je to tak ?

Dále mi není úplně jasná 2byte hodnota.

Ze školy si ještě pamatuji, že se 40H rozdělí na high byte a low byte (asi tento případ) 40H by pak mělo být pole dvou bytů: &H40, 0. Je to tak?

Pole pro proceduru write vytvořím spojením všech: 40H, 01H, 1, 250, hodnota. Tj. {&H40, 0, &H01, 0, 1, 250, hodnota}

Je to tak ?

Děkuji za jakékoliv připomínky, jak jsem psal výše, nikdy jsem se sériovým portem nepracoval.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusme to jinak, s jakým zařízením chcete komunikovat? Znáte jeho protokol? Nebo chcete jen rozvítit diodu?

V zásadě nejdřív musíte port otevřít a potom poslat na zařízení dotaz. To pokud odpoví odešle data a ty si pak přečtete z bufferu. Ale jak říkám jde o to s čím chce komunikovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vprotokolu je pouze toto:

Write: 40H, 01H, 1, 250, hodnota vrátí: A4H

Read: 40H, 81H, 1, 250 vrátí: hodnota

Jde o svářecí zařízení, kde pomocí různých sekvencí bytů do zářízení zadávám parametry (v příkladu je to poslední byt "hodnota" a zařízení jako odpověď vrátí A4H).

Zařízení jsem již zkusil, informace o high, low byte byla zcestná, prostě jsem zaslal do zařízení sekvenci: &H40, &H1, &H1, &HFA, 56 a paramert se nastavil na hodnotu 56, nyní musím ještě vyřešit čtení a hodnot a snad to bude fungovat.

Děkuji za Váš čas

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback