Validace formuláře a převod textu   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

rád bych požádal o pomoc s následujícím problémém.

Mám vytvořený registrační formulář, ve kterém při stisku tlačítka POKRAČOVAT kontroluji zda byla povinná pole vyplněna a zda jsou některé hodnoty zadány korektně. Vše funguje jak má a v případě chybného nebo žádného zadání se mi vedle pole zabrazí *.

Nyní jsem chtěl aby u zadaného pole "Město" byl automaticky text převáděn na velká písmena.

Postupoval jsem následovně:

U formulářového pole jsem spustil funkci při změně textu a

ve scriptu jsem převedl zadaný text na velká písmena.

<asp:TextBox ID="AdressCityBox" runat="server" Width="120px" BackColor="#CCCCCC" TabIndex="6" OnTextChanged="AdressCityBox_TextChanged" AutoPostBack="True" />
                        <asp:RequiredFieldValidator ID="AdressCityRequired" runat="server" ControlToValidate="AdressCityBox" 
                         ValidationGroup="WizardStep">*</asp:RequiredFieldValidator>

-----------------------------------
<script>
    Protected Sub AdressCityBox_TextChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)
    
    AdressCityBox.Text = AdressCityBox.Text.ToUpper 

    End Sub

</script>

Při tomto postupu se mi sice zadaný text správně převede, ale zmizí mi ve formuláři označení chybně zadaných položek (neprovede se validace).

Tak jsem zkoušel dále a nastavil jsem formulářovému poli pro zadání převáděného textu atributy CausesValidation a ValidationGroup a dospěl jsem k tomu, že při změně textu je provedena validace a chybné položky zůstávají označeny, ale již se mi neprovede script pro převod textu.

Prosím o radu jak při zadání nebo změně textu ve formulářovém poli převést zadaný text na velká písmena a zároveň spustit validaci.

Předem děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

pro převod zadaného textu na velká písmena je určitě mnohem lepší použít na straně klienta javascript a při konečném odeslání formuláře(tlačítko dokončit,...) teprve použít funkci ToUpper na serveru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback