Vlastna procedura pre databazu   otázka

VB.NET, Databáze

Caute

neviete mi poradit ako bz mala vyzerat vlastna procedura na otvorenie (uzavretie) spojenia do databazy a vykonanie nejakeho prikazu, aby som stale nemusel definovat cele pripojenie?

Vdaka

Cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak bude probíhat připojení? Jde o to že se Vám bude těžko vytvářet univerzální procedura na něco, co může být pokaždý jiné. Jiný počet parametrů v podmínce where, můžete tam potřebovat třeba like,sum group by apod. Možná by to šlo pokud si dotaz skládáte ze stringů ale to bych nedoporučoval.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak databza je access aspojenie je klasicke oledb, tak neviem ci by sa dalo na sposob ze otvor_spojenie() a zatvor_spojenie() daco podobne som videl v php, ale samozrejme viem ze to je uplne o inom.

cujan

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jo takhle, tak to se omlouvám špatně jsem to pochopil. Myslel jsem že chcete udělat proceduru kde bude celý dotaz.

Tak si nadeklarujte spojení uplně nahoře aby proměnná byla platná v celém modulu:

  Dim connection As New OleDb.OleDbConnection("SERVER=jmeno_serveru;DATABASE=jmeno_database;UID=jmeno_uzivatele;PWD=heslo_k_databazi")

a pak spojení můžete otevírat a uzavírat takto:

        connection.Open()
        connection.Close()

Bohužel teď z hlavy nevím connectnString pro oleDb ten co jsem napsal je pro sql server. Ale přehled connectString najdete na http://www.connectionstrings.com/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak tohle bych vůbec nedoporučoval. Používat globální proměnné (ještě takové, co používají unmanaged resources) je prasárna. Mělo by to být zapouzdřeno v nějaké třídě a používat metodiku Using...End Using.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback