Visual Basic 2005 připojení k databázi MySQL   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem by se dalo připojit k databázi MySQL ve Visual Basicu 2005, podkud by mi sem někdo napsal zdrojový kód, či navedl mě správnou cestou byl bych mu velice vděčný, předem děkuji za opověď.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Máte celkem dvě možnosti jak to udělat.

První způsob je použít nativní .NET konektor pro MySQL, což jsou v podstatě základní třídy ADO.NET přizpůsobené pro MySQL. Je to to samé jako nativní .NET konektor pro Microsoft SQL Server který je součástí Frameworku. Tedy po nainstalování bude k dispozici System.Data.MySql a v něm MySqlConnection, MySqlCommand apod.

Druhá možnost je použít ODBC ovladač pro MySQL, potom budete k datům přistupovat jako ke kterékoliv jiné databázi pomocí ODBC, tedy pomocí objektů ze System.Data.Odbc. Osobně bych vám doporučoval použít to ODBC, protože tím si neodříznete cestu při případném pozdějším přechodu na jinou databázi (stačí změnit Connection string).

Výše zmiňované konektory (Connector/Net, Connector/ODBC) stáhnete z http://dev.mysql.com/downloads/connector...

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback