Zobrazení stromu v listview nebo datagridview   otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den všem,

hledám něco pro zobrazení kusovníku o více sloupcích ve stromové struktuře (na způsob treeview) ve vb.net. Nějaké rozšířené listview nebo lépe datagridview.

Nemáte nějaký tip na příklad ?

...

Hledám podobnou inspiraci pro vb.net, bohužel C# neovládám:

http://blogs.msdn.com/b/markrideout/arch...

Zkoušel jsem stažený příklad viz link výše s pomocí překladače z c# to vb.net, ale nedaří se mi to rozchodit, překlad není dokonalý, zejména přepsání handleru v konstruktoru, navíc nemám jistotu je-li správně implementace listu v kolekci nodes, nefunguje mi přidání více nodes do hlavního rootu treegridview.

Jak přepsat do vb.net ?


base.Rows.CollectionChanged += delegate(object sender, System.ComponentModel.CollectionChangeEventArgs e){};

Koukal jsem viz link níže, ale nepomohlo mi to, nevím, co mám vlastně zavolat.

http://www.dotnetportal.cz/clanek/70/Zdr...

V nových verzích je překladač součástí visual studia?

Chci zkusit jiný překladač... Jaký používáte c# to vb.net překladač?

Díky za případné reakce, hezký den pátek třináctého, asi to bude tím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdysi jsem pro Windows Forms napsal kontrol TreeListView. Tvrdím si říct že je docela advance, používá vlastní rendering přes GDI+ a pod. Protože to má cca 5500 řádek C# kódu, tak převod do VB.NET je nesmysl (zbytečná práce). Ale mohu vám tento kontrol poskytnout jako DLL, které by tak šlo by z VS.NET použít.

Co se týká Tree DataGridView, tak to se dá docela dobře udělat pro WPF pomoci group, ale pro Winforms o ničem takovým nevím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Něco na způsob treelistview jsem také objevil, díky za nabídku dll, ale líbí se mi myšlenka s datagridview, tak to chci ještě zkusit, než využiji možnost vaši vymazlenou dll vyzkoušet.

Moc díky za odpověď a nabídku pomoci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback