Filtrování v DataGridView   otázka

Visual Studio

Zdravím.

Marně hledám návod na filtrování v datagridview, který NENÍ připojen k žádnému zdroji dat.

S datagridem připojeným ke zdroji dat, filtrování umím.

Konkrétně jde o datagridview1 do kterého načtu řádky pomocí 'DataGridView1.Rows.Add', jak ale tyto data filtrovat? Filtr by se vztahoval na 1. sloupec (jsou v něm čísla 1-4)tzn. podle čísel.

Datagrid používám proto, že text v některých sloupcích je dlouhý.

Díky za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Filtrování byste podle mě měl provádět už před tím, než je do DataGridView vložíte...

z čeho ta data taháte?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Data tahám z TXT souboru. Vyřešil jsem to tak, že mám vytvořenou databázi(access soubor), data při startu aplikace z access souboru smažu a hned tam vkládám nové. Takže potom mám datagrid připojen k zdroji dat (accees soubor) a tam už filtrování umím. Je to takový bastl, ale zatím funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

zajímal by mě váš důvod k tomu nepoužít datasource v DataGridView.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Datasource používám, je to připojení k zdroji dat. v mém případě access tabulka. Jestli to dobře chápu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback