Používání DOM modelu pomocí VB.NET   otázka

VB.NET, HTTP/HTML, Internet Explorer

Zdravím všechny

Potřeboval bych poradit s následující věcí. Používáme v práci webovou aplikaci a mě napadlo naprogramovat ve Visual Basicu takovou nástavbu, která by dodala té aplikaci pár chybějících funkcí.

K tomuto účelu jsem ve Visual Studiu 2008 udělal jednoduchý browser používající taby. Do něj načítám tu webovou aplikaci. V aplikaci je tabulka, která obsahuje sloupce s časy. S těmi časy bych chtěl dál pracovat a podle jejich hodnoty nastavovat barvu pozadí buňky. Bohužel jsem ztroskotal na tom, že neumím pomocí Visual Basicu pracovat DOM modelem stránky. Najde se někdo, kdo by mi poradil, jak na to? Používám vestavěnou komponentu Internet Exploreru.

Podrobnosti k DOM stránky:

Tabulka s výpisem - CSS třída "table_list".

Header tabulky - CSS třída "table_hdr".

Názvy sloupců: "Resolution time" a "Reaction time".

Sloupce obsahují čas ve tvaru "2014-01-01 13:53:39".

Řádek má css třídu "table_list_row" a buňka "VT".

Předem díky, Rad

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je vůbec možné programovat webapp bez znalosti DOM?? To je jak neznat HTML či CSS... jediná dobrá rada, naučit a doučit...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já bych asi taky mohl začít:

Jak je možné odpovídat na nějaký dotaz a ani si ho pořádně předtím nepřečíst... Ale je to asi zbytečné reagovat na zřejmě náhodného a anonymního člověka.

Co je DOM a jak jej použít v rozsahu mých potřeb samozřejmě vím, ale rád bych se dozvěděl, jak s ním pracovat skrze Visual Basic v rámci .NET aplikace a to pokud možno na konkrétním případě. Nebavíme se tu o webové aplikaci ale desktopové.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

https://htmlagilitypack.codeplex.com/

nebo si být jistý validitou html a použít Linq to xml

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládám, že používáte WebBrowser Control z Windows Forms tj:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

U něj se na DOM dostanete přes vlastnost Document, která vrací objekt typu HtmlDocument:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Ten má metody a vlastnosti pro čtení i manipulaci s jednotlivými elementy DOM viz ten příklad uvedený přímo v MSDN.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

začínám programovat ve VB a řeším podobný problém. Konkrétně bych chtěl získat referenci k textové části HTML Dokumentu, který je výsledkem hledání v Googlu. Tedy něco jako WebBrowser.Document.Body.innerText. Problém je, že výsledek hledání je v HTTPS a textová část výsledku není obsažena ve zdrojovém kódu HTML. Existuje nějaký způsob jak získat referenci ke konkrétnímu obsahu načtené stránky v okně prohlížeče (InternetExploreru/WebBrowseru)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback