Lokální databáze vb.net   zodpovězená otázka

VB.NET, ASP.NET WebForms, SQL, Databáze

Dobrý den,

Mám vytvořený webový projekt kde využívám lokální DB (.mdf). Momentálně jsme udělali přesun hostingu na forpsi.cz a zde mi bohužel nechodí. Píše viz odkaz : http://www.stavebnipohadka.cz/admin/root...

config :

<add name="Admin_Local_Conn" connectionString="Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=http://www.stavebnipohadka.cz/app_data/d...;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>

Dokaze mi prosím někdo poradit co stím ?

Moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládám, že problém je v tom, že na ten soubor databáze by jste se měl odkazovat normálně jako na soubor na lokální cestě a ne přes http.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslite ze to bude pouze tim ?

Pokud jsme upravil jste odkaz (sice pres web) tak to pise jiz neco jineho

http://stavebnipohadka.cz/admin/login.as...

napadlo mne jestli to jeste neni tim ze DB nema zadne heslo ale bohuzel ve visual studiu jsmeneprisel nato jak ho nastavit.

Pokusim se zjistit tedy fyzickou cestu na serveru pokud mi ji poskytovatel zdeli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro upřesnění:

Vy používáte local SQL Server Express instance, do které připojujete soubor mdf z adresáře App_Data.

Connection string by měl být tento:

<add name="Admin_Local_Conn" connectionString="Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=|DataDirectory|\dbo_Admin.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>

Jinak ještě existuje SQL Server 2012 Express LocalDB, což je nezávislá instalace SQL Serveru určeného pro vývojáře (SQL Server Express nemusí být na počítači nainstalován).

Pro ten je connection string tento:

connectionString="Data Source=(LocalDb)\v11.0;AttachDbFileName=|DataDirectory|\DatabaseFileName.mdf;Initial Catalog=DatabaseName;Integrated Security=True;"
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problem je vtom ze hostin neprovozuji ja ale forpsi.cz, je tedy mozne ze misto .\sqlexpress mam dat jejich SQL server ? (jinak na zmenil jsem conn string a stale chyba viz url) http://stavebnipohadka.cz/admin/login.as...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No to si musíte zjistit u provozovatele hostingu jak se připojíte na SQL.

Nevím jak u forpsi.cz, ale většinou to lokální instance nebývá a tak local Express instanci s připojení souboru DB ani LocalDB použít nejde.

Také se na ní často nedá připojovat Windows přihlášením, a je nutné v connection stringu použít SQL přihlášení (User ID=;Password=;Integrated Security=False).

Máte vůbec SQL součástí vašeho hostingu? Hostování SQL je nutné někdy zakoupit jako doplňující službu.

Já jsem například jednou nasazoval web na Ignum hosting. Tam to proběhlo tak, že mi poslali speciální connection na jejich již vytvořenou prázdnou databázi na SQL (s již určeným jménem). Do té jsem veškeré objekty a data musel vložit skriptem. A na tuto DB se pak připojoval z webu adresou co my poskytli.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano SQL unich mam kde máme data eshopu.

server je d140wq.forpsi.com ale bohuzel kdys ho tam vlozim pise mi to zase chybu s overenim ale jmeno a heslo mam skopirovane z emailu ktery mi prisel odnich, nic mene udaji se do web SQL prihlasim. Je mozne ze maji lokalni DB nejak zakazane ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud máte od poskytovatele databázi, tak žádné Local DB nepoužíváte. tj. databázi nebudete připojovat ze souboru a v App_Data žádný mdf soubor mít nebudete.

Connection string nastavíte takto:

<add name="Admin_Local_Conn" connectionString="Data Source=d140wq.forpsi.com;Initial Catalog=JmenoDb;Integrated Security=False;User ID=user;Password=pass" providerName="System.Data.SqlClient" />

kde JmenoDb, user a pass musíte nastavit podle co jste obdržel (nebo měl obdržet) od Forpsi.

Také se do databáze připojíte např. Management Studiem a vytvoříte si v DB co potřebujete, to co jste měl v lokálním souboru databáze (pokud si požadované objekty vaše aplikace neumí vytvořit sama).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano tento conection pouzivam pro spojeni v eshopu. Ale lokalni DB to resim proto ze nechci mit tyto dve DB ktere jsou uplne jine spolu. Us jen z jednoho duvodu, eshop mám napsany tak ze se nejdrive importuje Administrace s lokalni DB a zni ja teprve instaluji a nastavuji celý eshop pri jeho zprovozneni.

Moc dekuji za rady je opravdu mozne ze poskytovatel nema podporu lokalnich DB.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

u Forpsi si můžete zřídit ještě další SQL databázi, když nechcete mít data v té jedné...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem prave myslel ze se tomu vyhnu a usetrim :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

myslíte, že 30,-Kč/500MB za měsíc je moc?

I tak si myslím, že byste to v pohodě mohl mít ve stávající databázi, jen ty tabulky označíte takovým názvem, abyste na první pohled viděl, která k čemu patří a máte po problému...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jj již jsem zaplatitl, nevěděl jsem že to stojí pár korun ...

Nic méně stejně mě to pořád leží v hlavě. :D

Ale díky moc za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Provedl jsem zmenu jak jste psal co se tyce opravneni jeste jendou a chyba je jiz jina:

Cesta ktera je uvedena jsem si vycetl pomoci: System.Web.HttpContext.Current.Server.MapPath("~/app_data")

CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.

An attempt to attach an auto-named database for file D:\Inetpub\webs\127_web\www\app_data\dbo_Admin.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback