ASP.NET Hostingy   zodpovězená otázka

Azure

Dobrý den,

Sháním se po .NET hostingu, na kterém bych mohl hostovat jednoduché webové stránky(většinou na redakčním systému Ubraco, nebo Orchard) a svoje vlastní .net aplikace(MVC5 a Webformy), které zatím mají jen rámec dema nebo vývojový(protože ho brzy překročí, tak se sháním po hostingu.)

Důležité je, aby jsem mohl spravovat databáze(např. vytvářet si je sám) a nemusel posílat požadavky na technické oddělení.

Dále abych mohl hostovat aplikace, které prodám zákazníkovi a předám správu.

Nejvíce se mi líbí Windows Azure, ale přijde mi moc drahý(asi $10 za jednu datábazi).

Máte někdo zkušenosti s Azurem? Je vhodný pro mé účely?

díky,

J.B.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete hostovat stránky a zároveň částečnou správu nechat na uživateli, řešil bych to server hostingem a ne pouze web hostingem. Zároveň počítejte s tím, že nic free (tj. zadarmo) Vaše požadavky nesplní.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jestli je pro Vás Azure vhodný nebo ne asi těžko někdo posoudí, když jste v podstatě o svém projektu neuvedl žádné informace.

Správu databáze bych rozhodně nesvěřoval zákazníkovi, protože jakákoliv změna v databázi bude mít vliv na funkčnost stránek. Na testování (zdarma) používám ASPONE.CZ, tam si zřídíte doménu 3.řádu a můžete to otestovat, pro zákazníky je vhodné použít jejich doménu(pokud mají) a jejich hosting. Poskytovatelů, kteří umožňují ASP.NET je celá řada, strejda gůgl Vám poradí. Já používám FORPSI.COM a jsem s nimi spokojen...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Máte nějaký důvod nepoužívat(ne jen na testování) aspone.cz?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V podstatě jen ten, že původně, ještě, než jsem si čmuchnul k ASP.NET jsem měl stránky na Forpsi.com v HTML, pak v PHP a služby mi vyhovovaly,takže jsem pak neměl důvod přecházet jinam, když jsem web předělával do ASP.NET. Nové hostingy si zakládám taky tam, bo je mám všechny na jednom místě, pod jedním účtem...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já mám zkušenosti s hostimgy na Forpsi, Ignum a Active24

Forpsi

Forpsi má slušné ceny, bezproblémové nasazení. Podpora aliasů.

Podporují .NET 4.5.1 na Windows Server 2008, URL Rewrite, Timer - plánované úlohy.

Příjemně mě překvapila podpora WebDeploy, na dotaz mi zaslali přímo profil soubor pro import do Visual Studia.

SSL lze doobjednat doplňující službou buď na jiném portu (60,50Kč/měs.) nebo standardní port s vlastní IP (100Kč/měs.)

Nepodporují IPv6.

Databázi MS SQL provozují na SQL Server 2008 R2, ale umí přenést backup z SQL 2012.

Horší je to s administrací MS SQL, nepovolují přístup z Management Studia, ale pouze z webové konzole.

Ignum

Ignum je o něco dražší. Ale taky je to bezproblémové.

WebDeploy nyní neumí, na dotaz my bylo odpovězeno, že bude přibližně do dvou měsíců.

SSL podporují pro varianty Medium (nestandardní port) nebo Full (standardní port, vlastní IP adresa)

K webhostingu standardně IPv6 adresu nedávají, možná by uměli na požádání.

Databázi MS SQL provozují na SQL Server 2012, lze se připojovat přímo z Management Studia.

Active24

Provozují na Windows 2008, za docela levné ceny.

Podporují URL Rewrite i periodické spouštění skriptů.

WebDeploy by podporovat měli (protože podporují Webmatrix), ale to nemám ověřeno.

Standardně dávají k webhostingu rovnou i IPv6 adresu.

Vlastní IP adresa pro SSL lze přiobjednat.

Nicméně jsem s nimi měl problém, že nebyli schopný založit Windows Webhosting, když už pro stejnou doménu byl u nich založen Linoxový webhosting.

Správa databází je u všech těchto provozovatelů na jednotlivé DB, které se musí objednávat samostatně.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback