Webová instalace přes ClickOnce - aneb jak se zbavit SmartScreen filteru ve Windows 8   otázka

Bezpečnost

Ahoj!

K distribuci naší aplikace využíváme ClickOnce webovou instalaci. Ve Windows 8 ji ale pro běžného uživatele zastaví SmartScreen-filter, který ji označí jako nedůvěryhodnou.

Pořídili jsme tedy certifikát od certifikační autority, kterým jsme podepsali aplikaci i *.exe soubor. Teď už v instalaci nefigurujeme jako "Neznámý vydavatel", ale Windows SmartScreen naši instalaci zachytí a označí za nedůvěryhodnou i tak.

Dočetl jsem se o "reputaci", která toto řeší, ale je určitým tajným způsobem závislá na počtu instalací u zákazníků. Nicméně je problém získat "reputaci" u zákazníků, kterým instalaci blokuje SmartScreen.

Existuje nějaký okamžitý způsob, jak se stát pro Windows 8 důvěryhodnou aplikací - resp. aby instalace přes ClickOnce nebyla automaticky blokována SmartScreen-filtrem?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A co naprosto nepoužitelný a hrůzostrašný smartscreen-filter vypnout? Kvůli našem speciálním webapp jsme to také museli dělat, jelikož značně snižoval její výkon

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mně jde o webovou instalaci u zákazníků, kteří mají Windows 8 s doporučeným nastavením od Microsoftu - tzn. zapnutý SmartScreen-filter. Zákazník si instaluje aplikaci přes ClickOnce bez našeho zásahu - někdy ani náš asistovaný zásah není možný.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jak lze vypnout SmartScreen filtr na počítači u zákazníka, když u něj fyzicky nejsem a ani se k počítači nemůžu připojit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkoušel jste následující - http://robindotnet.wordpress.com/2013/02...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tam jsem začínal a přes navazující článek na http://robindotnet.wordpress.com/2013/04... , kde jsem se poprvé dozvěděl o "reputaci". Dostal jsem se ještě k mnoha dalším, z nichž žádný mi nedal definitivní odpověď na náš problém.

Podepsání aplikace i *.exe aplikace naším Code Singning certifikátem má za výsledek pouze to, že během instalace nejsme "Neznámým vydavatelem". Problém SmartScreen filtru to ale neodstranilo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A je vůbec v prostředí zákazníka Vaše cert. autorita považována za důvěryhodnou?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback