Firebird a DDEX ve visual studiu   zodpovězená otázka

Entity Framework, Databáze

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně DDEX providera pro Firebird databáze.

Nainstaloval jsem DDEX. Do databáze nemohu vytvořit connection, protože chybí Provider pro Firebird.

Po googlení jsem našel řešení:

do maschine.config nastavení frameworku ve windows se musí přidat

<system.data>
        <DbProviderFactories>
               <add name="FirebirdClient Data Provider" invariant="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" description=".Net Framework Data Provider for Firebird" type="FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FirebirdClientFactory, FirebirdSql.Data.FirebirdClient, Version=4.1.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=3750abcc3150b00c" />
...

PublicKeyToken mám zjištěn přes: sn.exe

Poté mi DDEX začne fungovat.

Přes EF (database first) si vytvořím model z databáze. OK.

V app.config se mi vytvoří:

<system.data>
    <DbProviderFactories>
      <add name="FirebirdClient Data Provider" invariant="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" description=".NET Framework Data Provider for Firebird" type="FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FirebirdClientFactory, FirebirdSql.Data.FirebirdClient" />
    </DbProviderFactories>
  </system.data>

Jenže jsem přišel na to, že pokud takto vytvořené providery ponechám oba tak aplikace nelze spustit (resp. se nelze připojit k DB), na zařízení již fb provider existuje.

Musím tedy stále pamatovat, a když debuguji tak mít providera v app.config komentovaného.

A na release aplikaci ho musím mít naopak odkomentovaného. A pokud chci aplikaci (release) spustit na vývojovém pc, kde je provider v maschnie.config, tak stejně musím komentovat.

Dělám někde chybu (nebo lze to řešit nějak jinak, abych nemusel stále zakomentovávat a odkomentovávat providera v app.config) ?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S Firebird žádné zkušenosti nemám, ani nevím proč je nutné něco měnit pro debug v configu.

Pokud tomu tak je, tak k různým variantám config souboru pro release / debug můžete využít XML transformace config souborů ve Visual Studiu.

Ta se běžně používá ve webových projektech pro záměnu souboru Web.config pro nasazení přes Publish, ale lze jí použít i pro App.config soubory, jen nastavení je o něco pracnější.

Já mám vyzkoušený postup podle tohoto návodu:

http://mitasoft.wordpress.com/2011/09/28...

používám to na komerčním produktu bez problémů.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji transformaci config souborů, lze použít.

Nicméně jsem problém špatně popsal.

DDEX je nadstavba pro VS, která umožní vytvořit connection do firebird databáze, pak je možné využít grafického prostředí pro volbu tabulek, procedur ... tak jak to má SQL Server.

Aby tato nadstavba fungovala je nutné přidat providera do machine.config v frameworku.

Po namapování EF do databáze se přidá provider do app.config. Jenže tyto dva již spolu nemohou existovat, aplikace při spuštění (debug) vypíše chybu, že stejný provider je na počítači instalován.

Abych mohl na vývojovém PC aplikaci spouštět/debugovat musím providera v app.config zakomentovat.

A při release nasazení nesmím zapomenout a řádek odkomentovat.

Nikde jsem se o tomto problému nedočetl a tak, nevím jestli nedělám někde chybu ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback