Drobečkova navigace   otázka

VB.NET, ASP.NET WebForms

Zdravím,

může Drobečkova navigace fungovat ve stylu, z Treeview se odkážu na stránku Vyrobky.aspx?IDVyrobek=5 a Vyrobky.aspx mi to dle IDVyrobek naplni řekněme Datalist dle QueryString a pak mi url přepíše na hezké URL Vyrobky/Lahve a data zůstanou načtená ? Řešili jste již tuhle problematiku ?

Dostal jsem se do fáze, že zkouším vymyslet, jak nabindovat data a zároveň mít hezké url např. Vyrobky/Lahve

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To URL musí být zvolené tak, aby se přímo z něho poznalo, jaká data máte pro stránku načíst.

Takže pokud zvolíte, že stránka bude mít URL např. Vyrobky/Lahve je potřeba, aby jste data výrobků uměl vybrat podle toho stringu "Lahve".

V praxi to znamená, že v tabulce výrobků budete mít kromě názvu ještě uložené i URL, což bude to samé jako název, ale v SEO podobě (bez diakritiky, pomlčky místo mezer apod.) a budete u tohoto URL hlídat jedinečnost. Po splnění tohoto předpokladu pak můžete výrobek vybírat přímo podle URL a né podle ID.

V takovém případě tomu pak bude odpovídat registrace routy:

routes.MapPageRoute("Vyrobek", "Vyrobky/{url}", "~/Pages/Vyrobky.aspx");

a ve stránce si vyzvednete konkrétní hodnotu parametru url a vyselektujete podle ní data.

string url = Request.RequestContext.RouteData.Values["url"];

Pokud jedinečnost URL pro výrobek zajistit nemůžete, pak musíte zvolit url jinak například

Vyrobky/5-Lahve (kde část před '-' bude IDVyrobek)

Vyrobky/5

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback