Visual Studio Online   otázka

Visual Studio

Ahoj,

chtěl bych se zeptat co používáte pro správu verzí na visual studio online - TFVC, nebo GIT?

Já osobně mám raději GIT, ale řeším problém, že u většiny projektů se časem dostanu do fáze, že z nějakého důvodu přestane fungovat pull sychronizace a skončí to nějakou chybovou hláškou, klidně pokaždé jinou. Od té doby to vždy musím celé naklonovat. Neřešil to někdo?

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že hlavně jde o smysl použití. GIT je určený pro OpenSource. Ne všichni to dodržují, ale někdy jsem někde čet v jejich podmínkách (pokud se něco nezměnilo). TFS by mělo být pro malým. Tak jsem to pochopil já. Technicky moc nevím jak poradit. Já osobně používám TFS, protože to používám dlouho a všude u zákošů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Také všude používám TFS, s napojením na GIT praktické zkušenosti nemám.

Něco málo ohledně Visual Studio Online a napojení na GIT bylo v tomto videu:

http://www.wug.cz/zaznamy/202-MS-Fest-20...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

git je pro open source zadarmo, pro soukromé projekty za prachy. Za předpokladu, že se neživíte vývojem open source software, volba je myslím jasná.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 3 odpovědětodpovědět

Kde ste vzal, že je za prachy? Za prachy jsou leda tak git servery alá bitbuket, ale až po překročení 5 lidí třeba... Je to uplně stejné jako u visualstudia online. Tam taky neplatím za žádný git, ale případně za služby od MS

Je zcela běžné že se git používá u komerčních projektů..

K otázce: používáte ke gitu nějakou grafickou nadstavbu? tortois,atd??

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jistě že je za prachy, pokud nechcete svoje zdrojáky vystavovat na obdiv kdejakému kriplovi.

GitHub is free to use for public projects. Collaborate on private repositories with any of our paid plans.

A svoje zdrojáky bych v žádném případě necpal ven do nějakého páchnoucího cloudu, ani kdyby ty soukromé depozitáře byly zadarmo.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 3 odpovědětodpovědět

Pokud vím, tak Github je služba poskytující Git hosting ne Git samotný. Git je kus softwaru publikovaný pod nějakou opensource licencí, který se stará o synchronizaci a verzování. Pokud si ty servery budete hostovat sám, máte Git "zadarmo".

Z git-scm.org: Git is a free and open source distributed version control system ...

Sám si do lokálních gitových repozitářů cpu většinu svých (pokusných) projektíčků.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano to je pravda. Pokud tedy není myšleno "online úložiště zdrojáků", ale lokální depozitář, potom jsem naprosto spokojen se starým dobrým bezkonfiguračním a bezúdržbovým Visual SourceSafe.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji,

odinstalací tortois se to vyřešilo. Jinak samozřejmě git je zadarmo a to přímo na VS Online, kde si mohu vybrat zda chci verzovat v TFVC, nebo GIT při zakládaní projektu. Jinak vrátím se stejně zpět k TFVC, přece jen mi přijde pro mé potřeby lepší. Jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že nelze provést Checkin ve stavu offline, což s gitovským Commitem není problém.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback