MVC best practices   zodpovězená otázka

ASP.NET MVC

Dobrý den,

snažím se trošku přeškolit na MVC a musím říct, že to po těch letech ve WebForms dá fušku, změnit uvažování.

Mám takový problém, který mohu řešit několika způsoby, ale chci se zeptat zkušenějších na preferované řešení.

Modelový příklad: Zobrazuje se tabulka pro jeden controller celá, pro jiný controller stejná, ale bez jednoho sloupce.

Řešení 1:

2x View pro každý controller

Řešení 2:

1x shared view pro oba controllery a v razoru zakázaný jeden sloupec

Tohle je velmi zjednodušený příklad. Jde mi o to, že když použiji řešení 1, mám několik téměř stejných views, a při následné úpravě pak musím upravovat všechny.

Naopak při řešení 2, když pak aplikace narůstá a používám shared view víckrát a pokaždé jsou tam drobné úpravy, začíná razor narůstat o všemožnou logiku.

Díky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

popravdě ani jedno řešení nepovažuji za správné. View bych upravil tak, aby se tabulka generovala na základě dat a co se má a nemá zobrazovat tak řešit na úrovni modelu (fasády). Jak na to se můžete inspirovat třeba zde:

http://stackoverflow.com/questions/82092...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď.

Měl jsem zvolit jiný příklad. Tabulkou jsem nemyslel nějaká data z úložiště, ale statickou tabulku. Místo ní si můžete představit třeba jinou sadu tlačítek pro každý controller apod.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Špatně jsem to pochopil. Pak bych tedy volil raději tu druhou variantu, kterou jste navrhl, pokud ta logika nebude příliš složitá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback