Finalni nahrani stranek na web   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravim, mam dotaz ohledne nahrani webu na nejaky hostitelsky server. Kdyz tam stranky nahraju hodi to vzdy nize uvedenou chybu. Nevite cim to muze byt? Myslim si spatne, kdyz reknu, ze na serveru je nahrana napr: nizsi verze aspka? Nebo je chyba struktura webu jako takoveho -> mam v hlavni slozce soubor Default.aspx s vlastnim stylovani proste stranka na ktere jsou odkazy na dalsi stranky, ktere jsou ve sekce (MujProjekt/sekce) v korenove adresari mam spolecne MasterPage, na ktere zobrazu ty stranky ze slozky sekce. Tak nevim ... muze byt i tady problem. Na localu mi to chodi. Diky za odpovedi

chyba:

Server Error in '/' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Z tohohle se dozvíme doopravdy nic. Tohle je zatím hlášení že jste nepovolil zobrazení chyb. V souboru web.config přidejte do sekce system.web nebo nějak tak toto:

<customErrors mode="Off" />

Nevím to přesně ale v system.web je ohledně toho komentář, ale stejně má být tohle napsané v chybě co to hlásí.

Poté napišta co to vypisuje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Custom errors má být na serveru na on a přesměrovávat na chybovou stránku. Navíc konkrétní errory se stejně nezobrazí

Pokud je na serveru VisualStudio, tak si ho můžete attachnout k procesu a normálně debugovat.

Další možnost je odchytávat si errory a třeba si je posílat mailem. To se dá udělat třeba v Global.asax metoda tuším Application_Error. Další možnost je podívat se, jestli si server errory neukládá.

Zkontrolujte si:

Verzi .netu - to musíte ručně

Nahrál jste na server publishutou aplikaci?

Jsou na serveru všechny assembly, co pužíváte? (Třeba v 2.0 se mi stalo, že na localhostu jsem měl Ajax control toolkit nainstalovaný, ale na serveru nebyl, tak jsem ho musel dát přímo do binu.)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

hmm.... Třebas aspone.cz to nemá rovnou, musm si dát do web.config <customErrors> mode = off nemusí chtít všichni, dejte to tam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je tam: Please create <customErrors>...

A create znamená vytvořit takže to chce Cus.Err. vytvvořit!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

kouknete se naahodou jestli nemate v souboru web.config ...

<authentication mode="Windows" />

pokud ano, zmente na :

<authentication mode="Forms" />

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

web.config mam nastaveny spravne a nemyslim si ze authentication mode by ovlivnilo nejak moje staticke stranky bez prihlasovani. Jinak jsme mel nastavenou verzi asp 1.1 takze jsem si myslel ze to bude tim, ale po prehozeni na asp.net 2 to pise porad stejnou chybu. Nemuze byt teda problem s masterpage a Defautni strankou? Nemaji spolu totiz nic spolecneho?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S masterpage a default.aspx to nemá nic společného,alespon podle toho co píšete.V jaké verzi asp.net je aplikace napsána,jaké IIS používáte,máte k dispozici jinou web aplikaci na vyzkoušení?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak predevsim ... authentication mode stejne ostatni nastaveni v web.config muze ovlivnit chod vaseho webu. Zvlast pokud vyuzivate nejaky hosting zdarma, tak vam tam windows autorizaci tezko nekdo povoli (nastavi). Na lokalu vam toto nastaveni samozrejme chodit bude, narozdil od vaseho webovoho serveru.

Za predpokladu ze vam vas web na localu chodi bez problemu. Bude pravdepodobne chyba ve verzich frameworku nebo nastaveni web.config. viz vise authentication (tipnu si ze tam ten windows mate).

Problem s default.aspx a materpage bude asi tezko kdyz vam to na lokalu chodi ... pokud vam to chodi ...

Pokud si nezapnete customerrors on ve web.config a nevlozite sem neco konkretnejsiho, tak tady jen kazdej asi tak bude hadat co ste asi udelal blbe.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Chtel bych se teda vsem omluvit...byla to moje chyba na serveru jsem mel nastaveno ASP 1.1 a po prehozeni na verzi 2.0 uz to slape. Takze jeste jednou se omlouvam za vas cas, ktery jste travili psanim vasich prispevku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback