Ulozeni jmeno stranek do proměnné   otázka

ASP.NET WebForms

Zdravim vsechny,

muzete mi poradit jak ulozim do promenne jmeno stranky po nacteni do promenne, abych s timto jmenem potom mohl pracovat. Mam na mysli to ze do obsahu ktery mam v masterpage vykresluji ruzne stranky Prvni.aspx, Druha.aspx, ... no a potrebuji znat ten jejich nazev a pres get si ho posilat v nejake promenne abych potom mohl ten zazev te stranky pouzit pro ruzne podnimky,... je to napr.: oznaceni odkazu jinou barvou kterou je vybarven text odkazu kdyz se nachazim na teto strance.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravim,

myslim že řešíte vcelku triviální věc až moc těžkopádně.Barvy odkazů se dají řešit CSS styly např.Jaké jsou další požadavky na práci s názvem stránky?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No to je veskere vzuyiti, ale stranka ma napr.: x dalsich vnoreni a porad potrebuji aby se mi odkaz zobrazoval "aktualini barvou".

ja to resil takto, ale je to prasarna, tak jsem myslel, ze nekdo ma lepsi reseni.

public string VratAktualni()
    {
        string sPath = System.Web.HttpContext.Current.Request.Url.AbsolutePath;
        System.IO.FileInfo oInfo = new System.IO.FileInfo(sPath);
        string sRet = oInfo.Name;
        return sRet;
    } 

a potom jsem se v odkazovem menu pomoci podminek dotazoval...na kazdy odkaz

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Asi nechápu podstatu problému,ale styly odkazů apod. si můžete definovat pro každou stránku separátně,takže vždy když se načte,tak budou odkazy tak jak potřebujete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

já jsem to docela pochopil jednoduše... má nějakou MasterPage a do ní načítá několik dalších stránek. V MasterPAge má menu, kterým se odkazuje na jednotlivé stránky a potřebuje, aby se mu v tomto menu zvýraznila stránka, na které se právě nachází.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O menu tu nikdo nemluvil,pouze o odkazech,Což je práce CSS stylů..v podstatě i menu by tak šlo udělat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback